Nejkratší klasický závod Iscarex poháru, Nekořský kros, vyhráli Michal Horáček a Anna Krátká.

První na členitou trať o délce 1,7 kilometru nastoupily ženy. Většina favoritek měla v nohou sobotní závody.

Lenka Dušková z Iscarexu běžela tři kilometry na dráze, veteránky Jana Matyášová z Dolní Dobrouče vrchařský závod v Perné a Anna Krátká dvouhodinový běh ve Víru.

Tyto tři se ihned po startu odpoutali od zbylých soupeřek. O první místo nelítostně bojovali Dušková s Krátkou. Stejně jako den před tím ve Víru Krátká předvedla, že její finiš je pro soupeřky zničující.

Dušková sice dvě stě metrů před cílem vedla, ale s každým krokem se k ní Krátká přibližovala a v koncovce ji nedala šanci. Vítězný čas byl 7:39 minuty. Třetí doběhla Matyášová.

Trochu smutný pohled byl do hlouby startovního pole, kde řada nejen mužů, ale i žen bez startovního čísla, pomáhala neférově svým partnerkám proti osamoceně běžícím soupeřkám. Bohužel takto se rozhodovaly i některé souboje o medailová umístění.

Muži absolvovali samostatný závod na dvě kola, tedy 3,4 km.

Rovněž v tomto závodě se ihned odpoutala vedoucí trojice. Horáček z Iscarexu, ústeckoorlický Hübl a choceňský Nechvíl.

Po prvním kole bojovali o prvenství jen Horáček s Hüblem. Ten běžel neustále v kontaktu s Horáčkem až do cíle a i díky tomu Horáček vytvořil nový traťový rekord 12:02 minuty.