Minulý víkend se v Bratislavě konal druhý ročník ultramaratonské akce Sky Run – Běh v oblacích. Jde o běh na 12 a 24 hodin, který se běží na střeše budovy Slovenského rozhlasu. Obdélníkový „okruh“ s pravoúhlými zatáčkami měřil 220 m. Závod uspořádal známý slovenský ultramaratonec Jozef Rajchl.

V závodě na 12 hodin potvrdil roli favorita a s velkým náskokem zvítězil loňský mistr ČR v běhu na 100 km Jaroslav Bohdal (MK Kladno) výkonem 126,450 km. Jarda se tímto výkonem dostal do čela letošních ultramaratonských tabulek.

Celkové pořadí – muži :

1. Jaroslav Bohdal ( CZE ) – 126,450 km
  2. Lubomír Ridzoň ( SVK ) – 102,825 km
  3. Pranjal Milovník ( SVK ) – 100,125 km

Mezi ženami pak zvítězila Monika Gelenekyová, která absolvovala celkem 73,800 km. Běhu na 12 hodin se zúčastnilo 8 mužů a 3 ženy. Start tohoto závodu byl ve 22.00 hodin, takže se převážně běželo v noci.

Celkové pořadí – ženy :

1. Monika Gelenekyová ( SVK ) – 73,800 km
  2. Lenka Zlochová ( SVK ) – 72,900 km
  3. Eliška Stendová ( SVK ) – 61,875 km

V závodě na 24 hodin zvítězil slovenský běžec Roman Pafko výkonem 192,375 km. Třetí místo získal pro českou republiku Radek Dočkal z Rela Teamu Brno s 181,350 km. Této čtyřiadvaceti­hodinové akce se zúčastnilo osm mužů, ženy v tomto běhu nestartovaly.

1. Roman Pafko ( SVK ) – 192,375 km
  2. Peter Lešták ( SVK ) – 189,900 km
  3. Radek Dočkal ( CZE ) – 181,350 km

Celková výsledková listina – 12h, MUŽI – 12H, ŽENY – 12H

Celková výsledková listina – 24h

Autorem příspěvku je Libor Svozil, člen Maraton klubu Seitl Ostrava, jehož oblíbenou disciplínou jsou tratě delší než 42,195km. Jeho druhou vášní je metalová hudba.