Od gauče ke kouči. Z nuly k 5 km - Fórum - BezvaBĚH.cz
Založit blog Registrovat

Od gauče ke kouči. Z nuly k 5 km

#31  11.03.2015 08:15   Radek Leszczynski muž   offline   jeho tréninkový deník
152 12 fanoušků

>> Maniak, 11. 03. 2015 01:46:14

Ahoj, vzhledem ke tvé váze (nadváze) běh zatím vůbec nedoporučuju. Ze začátku je potřeba se zaměřit jen na chůzi cca 5–6× týdně 1 hod. i více. K tomu upravit stravování. Až se dostaneš na váhu pod 90 kg, můžeš začít střídat chůzi s během (klus-jogging). Vzhledem ke tvé váze, bych boty vybíral asi spíše s tlumením, ale ne nějak velkým. Nabídka je obrovská a tak těžko tady můžu doporučit konkrétní modely. Může ale zkusit něco jako je toto:

http://www.babos-sports.cz/…iadora-jazzy

I ten e-shop je výborný. Mám s ním výbornou zkušenost. Pan Baběrád ti ochotně odpoví na otázky a doporučí nevhodnější boty.

\\\"Jsme jako olivy. A teprve až když jsme drceni, vydáme ze sebe to nejlepší.\\\"
0
0
Nelze hodnotit

#32  23.03.2015 07:21   Nikynik žena   offline   její tréninkový deník
6432 0 fanoušků

Ahoj, moc díky za tento článek i za krásně zpracovaný plán. Mám doma běžce takže i já naprostý nesportovec jsem se už jednou stažila začít. No bohužel po týdnu snažení jsem tehdy skončila jako zcela nechodící s diagnózou artroza kolen. No další rok a půl jsem opět jen jezdila jako doprovod po závodech a věrně podporovala nejen jeho,a le všechny závodníky od nás z okolí cos e zdejších závodů účastní. Po letošním vyhlášení výtězů naší běžecké GP se to ve mě opět zlomilo a touha běhat byla silnější než obava z následků. Muž na mou prosbu aby mi našel nějaký plán pro mě ženu gaučovou a omezenou našel toto. Díky tomu, že přece jen mámd oma sportovce jsem začínala se správnýma botama a skvělou výbavou pokud jde o oblečení. Neodradily mě ani závěje sněhu, ledu a následně břečky, které provázely mé první tréninky. Díky tomu ani o pád, modřiny a odřeniny nebyla nouze, ale já se nevzdávala. Kolena nebolely, plánem jsem se prokousávala trénink za tréninkem a muž mě za každý další malý pokrok moc chválil a já dokázala každým výběhnutím opět o kus překonat samu sebe. 4. týden byl přelomový. Neběhalo s emi úolně dobře a když jsem se podívala na plán pátého vyhodnotila jsem že na to nemám. A ejhle už první den jsem si doslova natáhla a šla minimálně a běžela mnohem více. A druhý den jsem uběhla své první 3 kilometry v kuse. A od té doby se z indiánky stala čistá běžkyně. NA začátek místo chůze pomalý rozklus. Dnes je to přesně 8 týdnů co jsem vyběhla poprvé a včera jsem pokořila první 5ku když k tomu připočítám ten rozklus tak skoro6ku :-) Domů jsem dobíhala s rezervou a úsměvem a musím říci, že něco u mě nevídaného se stalo skutečností. Nyní se nejvíce těším na své první závody příští týden. Bude to sice krásné poslední místo, ale bude mi krásnou odměnou za to, že jsem se z toho gauče dokázala zvednout a něco změnit :-))) Moc díky za pomoc a věřím, že pokud někdo bude chtít s tímto plánem to bezproblémů zvládne :-))

Jediný způsob jak dosáhnout cíle je začít.
0
0
Nelze hodnotit

#33  23.03.2015 22:53   rejža muž   online   jeho tréninkový deník
2 53 fanoušků

>> Nikynik, 23. 03. 2015 07:21:02

Šikulka, nádhera :-)

Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
0
0
Nelze hodnotit

#34  24.03.2015 07:50   Nikynik žena   offline   její tréninkový deník
6432 0 fanoušků

>> rejža, 23. 03. 2015 22:53:01

A to ještě když jsem si přepisovala tréninky i sem mi došlo že jsem tam byla ze začátku nemocná takže mám v podstatě ještě o týden méně :-) Takže ot o větší radost mám- obzvláště ke své vlastní skepsi, že na to prostě nemám…

Jediný způsob jak dosáhnout cíle je začít.
0
0
Nelze hodnotit

#35  30.03.2015 00:35   DS muž   offline   jeho tréninkový deník
6523 0 fanoušků

Léta jsem se živil vzpomínkama, když jsem na vojně běhal každý den 6 km. Bohužel jsem se ještě na té vojně stačil zranit – prasklý vaz v koleni – a s běháním byl konec. Po 16-ti letech jsem se jednoho dne zvedl od počítače a část té doby, co jsem trávil lelkováním jsem začal trávit procházkami a od začátku března běhám. Zatím tomu dávám, co si tělo řekne a práce dovolí. Už uběhnu 3 km v kuse, což jsem si nikdy nemyslel, že to ještě zvládnu. Myslím, že už mě to nepustí. Zatím mám metu stanovenou na 5km a myslím, že se tomu zdárně blížím. Škoda, že jsem to neudělal dřív, chtělo to jen trochu motivace. Někdy se mi na začátku tréningu vážně vůbec nechce, ale všechno vyváží ten pocit po tom, co doběhnu a doslova si vychutnávám tu příjemnou únavu. Začínám si zaznamenávat tréningy a uvidíme, jak to půjde dál. Nejedu podle žádného plánu, spíš poslouchám svoje tělo a když ještě chce, tak mu přidám. Všem kdo podobně začínají držím palce.

0
0
Nelze hodnotit

#36  01.04.2015 08:23   andrea.vozarova.7 žena   offline   její tréninkový deník
3653 0 fanoušků

Ahoj, od prosince běhám. No běhám, začala jsem indiánem, kdy jsem po 100m už nemohla. nyní běhám 5 km v kuse, ale běhám to za HODINU. Jsem zřejmě nejpomalejší běžec pod sluncem, ale běžím a v kuse. Jsem na sebe pyšná, to bych nikdy předtím neuběhla. Je mi 41 a na svou výšku 160 vážím 77kg. Ráda bych se někdy zúčastnila nějakého půlmaratonu,ale s tímto časem to není možné. Jak si mám vylepšit čas? Když se rozběhnu trochu rychleji, hrozně mě to vyčerpává.

0
0
Nelze hodnotit

#37  01.04.2015 12:39   Radek Leszczynski muž   offline   jeho tréninkový deník
152 12 fanoušků

>> andrea.vozaro­va.7, 01. 04. 2015 08:23:52

Myslím, že je potřeba zapracovat na celkovém fyzickém stavu. Tzn. že kromě běhání, je nutné pravidelně cvičit (strečink, posilování, …), přidat i jiný sport (kolo, plavání, běh-chůze do schodů…) a zkusit snížit váhu (zlepšit stravování). Při Tvé výšce bych tipoval ideální běžeckou váhu na 55 kg. Především ta váha dělá u běhu divy a zrychlení pak určitě přijde. Pak je taky možné, zkoušet intervalový trénink (běhání tzv. úseků: např. 10×200 m + meziklus (chůze) 100 m).

\\\"Jsme jako olivy. A teprve až když jsme drceni, vydáme ze sebe to nejlepší.\\\"
0
0
Nelze hodnotit

#38  14.04.2015 14:16   marketka007 žena   offline   její tréninkový deník
6627 0 fanoušků

Dobrý den, chci se zeptat, zda mi pomůže tohle běhání při váze 70kg výška 160cm no po dětech (dvojčatech) jsem cvalík, shodím vůbec to břicho jen tím běháním?

0
0
Nelze hodnotit

#39  14.04.2015 16:43   Radek Leszczynski muž   offline   jeho tréninkový deník
152 12 fanoušků

>> marketka007, 14. 04. 2015 14:16:21

Pokud s běháním začínáš, zaměřil bych se spíše na rychlou chůzi kombinovanou s pomalým během a to z toho důvodu, abys udržela tep do 130/min. (a minimálně 45 – 60 min.) Je to intenzita, při které se spalují tuky. Spalování probíhá rovnoměrně po celém těle, ne jen na břiše. Tam bych doporučil ještě přidat každodenní posilovací cviky na břicho, nejlépe po běhu, kdy se už naplno rozjede spalování. Trénink by měl být min. 4× týdně, ale v této intenzitě můžeš klidně i 7× týdně. :-)

\\\"Jsme jako olivy. A teprve až když jsme drceni, vydáme ze sebe to nejlepší.\\\"
0
0
Nelze hodnotit

#40  15.04.2015 10:36   Ina001 žena   offline   její tréninkový deník
6635 0 fanoušků

ROzhodla jsem se začít. Asi to bude ze začátku dost těžké, ale jdu do toho. Jsem typický lenoch – jediný můj pohyb je v práci (vychovatelka ve školní družině) a doma s dětmi (procházky a kolo). Dříve jsem dost jezdila na kole a cvičila aerobik, ale ty doby jsou dávno pryč, tak snad to půjde.

0
0
Nelze hodnotit

#41  15.04.2015 16:31   rejža muž   online   jeho tréninkový deník
2 53 fanoušků

>> Ina001, 15. 04. 2015 10:36:42

Ten trénink není nijak náročný, začátek se dá zvádnout i s dětmi, potom třeba s doprovodem na kole. Držím palce :-)

Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
0
0
Nelze hodnotit

#42  15.04.2015 22:03   marketka007 žena   offline   její tréninkový deník
6627 0 fanoušků

>> Radek Leszczynski, 14. 04. 2015 16:43:38

děkuji za odpověď :-)

0
0
Nelze hodnotit

#43  02.05.2015 09:58   Miga žena   offline   její tréninkový deník
6896 0 fanoušků

Já jsem začala s během 2.4.2015. Nikdy jsem tento druh sportu nevyhledávala, spíše jako silný kuřák (20 denně) jsem se mu vyhýbala. Poslední dobou se ale cítím poněkud sklíčeně a všude se píše, jak jsou ti běžci díky hormonům šťastní. Běhám, pokud to jde každý den. Začala jsem na 1 km, kupodivu jsem to udýchala a postupně přidávám. Včera jsem překonala sama sebe dala jsem pro mě neuvěřitelných 7,05 km za 50:46. Běhání mě kupodivu baví i přez tu neskutečnou dřinu a hlavně se potom cítím nesmírně psychicky dobře.

0
2
Nelze hodnotit

#44  06.05.2015 14:52   Pavlína34 žena   offline   její tréninkový deník
6838 0 fanoušků

Ano zkouším to i já… ;-) na podzum by jsem si chtěla zaběhnout nějakou 5km trať

0
1
Nelze hodnotit

#45  06.05.2015 14:54   Pavlína34 žena   offline   její tréninkový deník
6838 0 fanoušků

>> Miga, 02. 05. 2015 09:58:22

ano…není nad ten pocit kdy tě bolí celé tělo ale ty víš proč :-D je to prostě supeeer

0
1
Nelze hodnotit

#46  06.05.2015 16:45   rejža muž   online   jeho tréninkový deník
2 53 fanoušků

>> Pavlína34, 06. 05. 2015 14:52:53

To už budeš moci začátkem července :-)

Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
0
0
Nelze hodnotit

#47  06.05.2015 19:46   Pavlína34 žena   offline   její tréninkový deník
6838 0 fanoušků

>> rejža, 06. 05. 2015 16:45:41

chtěla bych tak v září… na co se chystáš ty?

0
0
Nelze hodnotit

#48  06.05.2015 22:04   rejža muž   online   jeho tréninkový deník
2 53 fanoušků

>> Pavlína34, 06. 05. 2015 19:46:14

Doufám že si dam do kupy koleno, zhubnu 10kg a na podzim si střihnu nějakou desítku :-)

Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
0
0
Nelze hodnotit

#49  07.05.2015 21:41   Pavlína34 žena   offline   její tréninkový deník
6838 0 fanoušků

>> rejža, 06. 05. 2015 22:04:44

:-) budu držet pěsti…ne že by jsi tu desítku nedal…ale není desítka jako desítka ;-):-)

0
1
Nelze hodnotit

#50  12.05.2015 20:35   Petromila žena   offline   její tréninkový deník
7057 0 fanoušků

Ahoj,ja jsem zacala behat pred 40ti dny…zaplatila jsem si treninky nauc se ubehnout 5km a bezvadny! Ale asi jsem se podcenila,nebot jeste nez jsem sla na prvni trenink(1.dub­na),tak jsem si zkusila zabehnout 5km a pohoda,sice 41min,ale z nic nedelani myslim dobry. No a ted jenom piluji rychlost a styl. V nedeli jsem si zase zkusila zabehnout 10km a taky skvely, sice cas 1:02:49 ,ale to se stahne…5km mam nejrychlejsi za 31min. Jak jste na tom vy??? Běham 1krat tydne+ 2krat posilka+beh. Chtelo by to taky alespon 10kg dolu, ale kdybych behala jak pise Radek Leszczynski na tep 130,tak bych vlastne nebehala,ale zavazovala bych si tkanicky…obvykle beham na pohodu,kdy muzu mluvit mezi 150–162,pokud trenuji rychlost,je to jeste vice…

0
1
Nelze hodnotit

#51  12.05.2015 20:54   rejža muž   online   jeho tréninkový deník
2 53 fanoušků

>> Petromila, 12. 05. 2015 20:35:21

Ahoj Petromilo, tak neběhej na tepy, ale na pocit, tak aby jsi byla schopná při běhu normálně mluvit. Běhej aspoň obden takhle pomalu aspoň 45min. a uvidíš že váha půjde dolů :-)

Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
0
2
Nelze hodnotit

#52  12.05.2015 21:21   nemcovaandrea žena   offline   její tréninkový deník
1933 4 fanoušci

přesně jak píše Rejža… když vyběhnu s Garminem, tak jsem vystreslá tepovkou a pořád sleduji co a jak.. a jakmile jednou za čas vyběhnu jen tak, tak je to na pohodu a ve stejném čase, jako když to drtím s Garminem :-D

0
0
Nelze hodnotit

#53  13.05.2015 12:32   rejža muž   online   jeho tréninkový deník
2 53 fanoušků

>> nemcovaandrea, 12. 05. 2015 21:21:29

Když jsem kdysi podle tepu trénoval a nemohl se zlepšit, napsal mi jeden zkušený běžec, ať schovám pás na měření tepu do šuplíku. Tak jsem to udělal a pak zrychlil. Prostě mě sledování tepu brzdilo v rozvoji :-)

Tady dobrý článek od Karla Davida, který 3× zaběhl maraton za 2:11h :-) http://www.bezvabeh.cz/…-sporttester

Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
0
0
Nelze hodnotit

#54  23.05.2015 05:52   Klára žena   offline   její tréninkový deník
7209 0 fanoušků

Ahoj. Tak jsem se tu také zaregistrovala. S během začínám už po několikáté od mého onemocnění. S mými výběhy vybíhá i nemoc RS. Teď v květnu jsem si řekla, že už by to chtělo vydržet. Vždy jsem měla ráda sport, ale od onemocnění jsem se tak nějak nemohla přinutit A to už to bude v červnu 6 let :) Takže dala jsem si první cíl – když vydržím do konce června, tak si koupím nové boty – mám dobré, ale potřebuji o číslo větší. Běhám tak nějak podle citu, dosti pomalu, ale pro mě je důležité, že to jde. Čas se časem zlepší. Teď za květen mám zatím pro začátek 47,5 km. Už jsem dala v kuse 6 km a byla jsem neskutečně šťastná. Teď řeším, jak často běhat, abych stíhala i regenerovat. Začínám totiž pociťovat únavu, ale na druhou stranu mi to nedá a skoro každý den se mi chce vyběhnout. Tak to musím asi v sobě tak nějak ovládnout, abych pak únavově neodpadla úplně. Až si koupím boty, tak to bude chtít další cíl. Jako jeden je, je sice až za rok, ale je. Běžela jsem tu u nás letos jeden závod a odpadla jsem 300m před cílem, protože se mi právě ozvala ta moje kamarádka RS. Příští rok to chci běžet znovu – kvůli sobě (ne kvůli času nebo umístění, ale kvůli sobě, že to jde). Je to kros, z kopce do kopce, jen 2 km, ale terén opravdu náročný. Tak uvidím. Každopádně jeden z cílů – VYDRŽET :)

0
1
Nelze hodnotit

#55  24.05.2015 16:56   rejža muž   online   jeho tréninkový deník
2 53 fanoušků

>> Klára, 23. 05. 2015 05:52:42

Vytrvalec je pořád v únavě. Ale to je taková ta zdravá únava. Pokud budeš běhat 5× týdně 6 km třeba i s mezichůzí, tak unavená pár týdnů budeš, ale tělo si zvykne. Přetrénování u tak nízké kilometráže nehrozí :-)

Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
0
0
Nelze hodnotit

#56  24.05.2015 19:35   Klára žena   offline   její tréninkový deník
7209 0 fanoušků

>> rejža, 24. 05. 2015 16:56:04

Děkuji za odpověď. Kolikrát se mi už stalo, že jsem přestala běhat poté, co jsem začala být unavená. Zatím to vidím tak, že asi budu běhat 3× týdně 4 km a jednou týdně těch 6 km. Každopádně jsem teď nastartovaná, stále si o běhání čtu, dnes jsem vyběhla v 6:30 hod,byla to krása – všude klid, jen ptáci zpívali.

0
1
Nelze hodnotit

#57  25.05.2015 00:55   rejža muž   online   jeho tréninkový deník
2 53 fanoušků

>> Klára, 24. 05. 2015 19:35:35

Tak to je super, držím palce :-)

Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
0
0
Nelze hodnotit

#58  28.05.2015 06:05   undergroundchild žena   offline   její tréninkový deník
5032 2 fanoušci

Ahoj kolegové/kolegyně :) V poslední době mám při běhu problém s docela silnou bolestí na levém chodidle, kdy mě pořádně bolí klenba od vnějšku chodidla do středu. Nutí mě to zastavit, uvolnit a zase kousek běžím.Připadá mi, že při běhu mám chodidlo napnuté a neuvolněné protože kdy zastavím, povolí to. Snažím se dopadat na všechny způsoby ale nic nezabírá. Napadlo mě jedině, že mám zkrátka špatné boty. Nicméně, mě ještě napadá, že by to mohlo být mou disbalancí. Ta bolavá noha je delší a namáhanější než pravá. Máte někdo nějakou radu? Díky moc :)

In this world you can be what you want
0
1
Nelze hodnotit

#59  28.05.2015 13:51   Radek Leszczynski muž   offline   jeho tréninkový deník
152 12 fanoušků

>> undergroundchild, 28. 05. 2015 06:05:12

Napadá mě snad jen změnit boty. Ale hlavně přerušit trénink a místo toho zkusit každý den cca 30 min. chůze na boso (např. po trávě). Mohlo to vzniknout přehnanou snahou běhat přes špičky, aniž by na to tvoje chodidla byla adaptovaná, nebo naopak je to důsledek běhu přes paty. Tím chodidlo celkově dost zatuhne, zakrní svaly a šlachy, a pak vznikají bolesti. Disbalance je taky možná.

\\\"Jsme jako olivy. A teprve až když jsme drceni, vydáme ze sebe to nejlepší.\\\"
0
1
Nelze hodnotit

#60  02.06.2015 18:57   Klára žena   offline   její tréninkový deník
7209 0 fanoušků

Kdy chodíte běhat v těchto vedrech? Já léto nesnáším, je mi zdravotně hůře, když je vedro, ale furt se přemlouvám jít běhat. Prostě chci v červnu pokračovat.

0
1
Nelze hodnotit
Nalezené položky: 206 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Sledujte BezvaBĚH

Odkazy

Oddíly / Kluby Bezva blogy Ostatní
AC Moravská Slavia Brno Mně snad jeblog! Český atletický svaz
ACES Team Karlovy Vary ČAU
AHA Vyškov zbynekk AIMS
AK Bohumín Kdyby není když EUROPEAN Athletics
AK Olymp Brno Káťa běhá.. IAAF Athletics
ARC Brno IAU
Atletický klub Kroměříž Německá termínovka
Atletika Olomouc Německý běžecký web
Atletika Poruba Biegajznami.pl (POL)
Atletika Prostějov Bieganie.pl (POL)
Atletika SSK Vítkovice Maratonypolskie.pl (POL)
Atletika Třinec Slovenské běžecké stránky
Běhy Zlín 42195.sk (SK)
BK Hodonín Extrémní závody
BK VZS ČČK Ostrava Ostatní blogy Athletics Canada
BK SAK Karviná BarborkaOnTheRun Cool Running
Iscarex – běhy do vrchu Couple – run Olympic.org
Kerteam Deníček Ječmínka Máselníka Runners World (USA)
Lašský běžecký klub Dědek Beskydský Runners World (GER)
Liga 100 Olomouc Harryho blog Runners World (ITA)
Liga 100 Ostrava Heathnotes Runners World (E)
MK Kladno Hustey Runners World (FRA)
MK Kopřivnice Jaromír's life on the run Runners World (NL / B)
MK Seitl Ostrava Koyamas family Runners World (SWE)
Marathon Plzeň Longrun Runners World (UK)
Maratonstav Úpice Luckyboy Track & Field (USA)
Olympia Bruntál Machyho mono-b-log WMA
SKOB Ostrava Nejen o zatracených lamp… WMRA
PAS Praha Pefo
Pepa Team Frýdek-Místek Peggy ZAHRANIČNÍ MARATONY
PIM Požírač bloguje Světové maratony I.
Rychlý holky ROBERT KRUPIČKA Světové maratony II.
Slavia Havířov s0cketky běžecký blog Světové maratony III.
SRI CHINMOY Sandhall Světové maratony IV.
SK Speed Brno Sportující VEFIS Světové maratony V.
STMSVS střední Morava Šnekovy zápisky Střední Evropa – termínovka
TJ Slezan Frýdek-Místek Štefanův běžníček Belgie – termínovka
TJ Sokol Opava Ultra DAO Chorvatsko – termínovka
USK Praha Ultrablog Pranjal Nizozemí – termínovka
VSK Universita Brno Ultra – mapo Rakousko – termínovka
X-AIR OSTRAVA Utahaná čtyřicítka Rusko – termínovka
AK Drnovice Vl001 blog Velká Británie – termínovka
AC Slovácká Slavia Uherské Hradiště Wittyho svět Evropské horské ultra traily
Prajzský BK Kravaře Zápisky Aldamana STATISTIKA
Prague Runners Blog Peter Tichý (SVK)
Středomoravské sdružení vytrvalostních sportů Turkův blog
Jihočeský běžecký pohár Diego
TJ Jäkl Karviná 12HonzaDe
Atletika Humpolec Kam až mě nohy donesou
BK Ludgeřovice Než to zapomenu
Marek27
Czech Skyrunning Association
Pancha
Běh s holemi
Běžím životem
Zuzka Součková
Lenkyčlenky blog
Utíkej mami utíkej
Ondřej Velička
Radek Brunner
Petr Válek
Ultra půlmaratonec