Od gauče ke kouči. Z nuly k 5 km - Fórum - BezvaBĚH.cz
Založit blog Registrovat

Od gauče ke kouči. Z nuly k 5 km

#91  12.07.2015 23:34   moravák muž   offline   jeho tréninkový deník
9207 1 fanoušek

Zdravím všechy běžce. Už dlouho jsem sbíral odvahu a vůli něco se sebou začít dělat. Kila se pomalu přidávala, fyzička ubývala a bohužel moje práce mi dávala spoustu možných výmluv, proč „dnes nemůžu jít běhat“.

Jsem naprostý začátečník. Před měsícem jsem večer seděl u TV a došlo mi, že je to prostě špatně. Vzal jsem si obyč „kecky“, oblékl kraťasy a mikinu a jen tak jsem si šel proběhnout. Naposledy jsem měl pohyb před několika lety. Uběhl jsem necelé dva kilometry (jsem si to pak podle mapy.cz změřil :-) ), byl jsem na umření, ale ten pocit, ten byl fantastický.

Druhý den jsem běžel znovu, tentokrát jsem se na to těšil už od rána. Sice jsem uběhl jen o pár set metrů víc (necelé 2km), ale bavilo mě to. To už jsem začal běhat se SportsTrackerem v iPhonu.

Došlo mi, že pokud to chci dělat pořádně, musím hlavně přestat kouřit. Měsíc jsem bez cigarety (zrovna touhle dobou jsem si před měsícem dal poslední – kurňa chybí mi to :D) a citelně se mi zjednodušil běh. Sice neuběhnu o moc víc, ale rozhodně nejsem mrtvola :)

Momentálně jsem se propracoval k běhu na cca 3km s tím, že asi 4× si dám rychlou chůzi max na pár vteřin. Pořád mě to baví a protože už měsíc nekouřím, udělal jsem si radost a koupil si boty na běhání. Nic hrozného, žádný hi-tech, Adidas za cca 1000,– ale pocitově je to zas o kus lepší, než běhat v obyčejných teniskách.

Ráno bohužel nestíhám běhat, musel bych vstávat o hodinu dřív a to je ještě noc :-), ale snažím se běhat v noci. Kolem 23:00 až někde k půlnoci. Už mám práci hotovou a mám hodinu čas. Tak proč ji nevěnovat něčemu lepšímu, než koukání do PC, nebo na TV.

Nejsem ještě ani na začátku, ale možná už ten začátek vidím. Než jsem začal, měl jsem 101kg a to jsem si řekl, že je prostě moc. Moc nedám na ostatní, ale pocitově to bylo špatně. Teď jsem na 98kg a pomalu a jistě ot jde dolů.

Chtěl jsem se jen podělit :)

Každý nějak začínal
0
1
Nelze hodnotit

#92  13.07.2015 09:47   Radek Leszczynski muž   offline   jeho tréninkový deník
152 12 fanoušků

>> moravák, 12. 07. 2015 23:34:15

Paráda!!! Ukázkový případ. Když se chce, jde všechno: přestat s výmluvami, zvednout se ve 23 h. z gauče, přestat kouřit,..... Máš můj obdiv!!! Jen pozor na kombinaci běhu a tvých 98 kg. Tělo není stavěno na tuto hmotnost a při běhu se nároky na klouby a páteř ještě znásobí. Samozřejmě záleží na tvé výšce. Doporučuji teď spíš preferovat ostrou chůzi (sem-tam klus) a prodloužit délku tréninku (třeba i 1 – 2 hod., pokud je čas). V kombinaci s úpravou jídla snížíš váhu a běh pak bude hned veselejší a hlavně zdravější pro tvoje kolena. DRŽÍM PALCE !

\\\"Jsme jako olivy. A teprve až když jsme drceni, vydáme ze sebe to nejlepší.\\\"
0
1
Nelze hodnotit

#93  13.07.2015 19:22   moravák muž   offline   jeho tréninkový deník
9207 1 fanoušek

>> Radek Leszczynski, 13. 07. 2015 09:47:32

Díky. Mám 185cm (zhruba), klouby jsou v pohodě, dávám si bacha, abych nějak tvrdě nedošlapoval. Než jsem začal, byl jsem na 108kg. To už bylo na mě opravdu dost a bylo na čase něco dělat. Změnil jsem jídelníček a dostal se jen tím k těm cca 100kg. Řekl jsem si, že to musí jít pořádně a tak jsem začal běhat. Prodloužit bohužel moc času není, teď jsem teprve dojel domů, něco málo práce mě ještě čeká, silniční daň atd… a budu rád, když kolem desáté budu moct vyběhnout aspoň na půl hodiny. Řídím se pravidlem, že dokud se cítím při běhu ok, dokud mne nic nebolí (tedy až na svaly :-) ), tak je všechno ok – tělo není blbec, tělo si řekne :) Děkuji za povzbuzení, co si budeme povídat – potěší to.

Každý nějak začínal
0
1
Nelze hodnotit

#94  13.07.2015 21:10   Radek Leszczynski muž   offline   jeho tréninkový deník
152 12 fanoušků

>> moravák, 13. 07. 2015 19:22:07

Nechci Tě nijak strašit a odrazovat od běhání. Určitě je dobrý, vnímat signály těla a ty na to jdeš opatrně. Ale např. ty kolena a jejich přetížení nadváhou, můžou pracovat jako časovaná bomba. Ono to zpočátku jde bez problémů a bez náznaků bolesti, ale pak se může třeba po roce běhání ze dne na den stát, že ani nedojdeš domů. Znám konkrétní případ mého kamaráda (105 kg/180 cm, 3 – 5 km 3× týdně). Jednou šel po ulici a skácel se k zemi. Koleno mu vypovědělo službu. Na běh musí mít člověk +/- optimální proporce, zvlášť, když před tím prakticky nikdy neběhal. V tvém případě by to mělo být cca 75–80 kg. A nejde jen o kolena, ale hlavně i o kyčle a páteř.

\\\"Jsme jako olivy. A teprve až když jsme drceni, vydáme ze sebe to nejlepší.\\\"
0
1
Nelze hodnotit

#95  14.07.2015 19:24   moravák muž   offline   jeho tréninkový deník
9207 1 fanoušek

Chápu, ale jen ten běh mě baví :) Kamarád je 5 kg těžší a o 5 cm menší :-D Musím prostě hodně běhat, abych hubl rychleji, než se mi budou kazit klouby.

Každý nějak začínal
0
1
Nelze hodnotit

#96  14.07.2015 20:29   rejža muž   offline   jeho tréninkový deník
2 53 fanoušků

>> moravák, 14. 07. 2015 19:24:19

Přesně tak :-)

Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
0
1
Nelze hodnotit

#97  15.07.2015 12:27   moravák muž   offline   jeho tréninkový deník
9207 1 fanoušek

Začal jsem ještě trochu dělat kliky a sedlehy, když zrovna neběhám a začíná to být znát. Ne, že bych shazoval kila za týden, počítám, že mi to bude trvat skoro tak dlouho, jako jsem je nabíral a to byly roky :D, ale fyzička se zlepšuje. Včera jsem zaběhl 4km (což je můj rekord) a navíc to bylo i v z kopce do kopce – žádná rovina. Cítil jsem, že tentokrát už nejsem tak zničený, udýchaný, ale běží se mi opravdu skvěle. Bohužel jsem nedodržel dost dlouhý časový odstup od posledního jídla – na to si budu muset dát pozor, ale běh jsem ukončil abych se ráno vůbec dokázal pohnout :)

Jak to děláte s pitným režimem? Já vyběhnu a mám během 10 minut obrovskou žízeň :(

Každý nějak začínal
0
2
Nelze hodnotit

#98  15.07.2015 14:39   rejža muž   offline   jeho tréninkový deník
2 53 fanoušků

>> moravák, 15. 07. 2015 12:27:47

Pokud není 30°C a víc a pokud neběžíš v tom horku více než jednu hodinu, stačí pít před během. Když vypiješ 2h před během půl litru vody a hodinu před během další půllitr, tak budeš v pohodě. Začátečníci si obvykle myslí, že umřou žízní už po 15 minutách , ale neboj, zjistíš, že to jsou jen subjektivní pocity. Těsně před během si můžeš taky dát do dvou deci vody, ale když jsem začínal s běháním, tak mě občas bolelo v boku z té přemíry pití :-)

Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
0
2
Nelze hodnotit

#99  26.07.2015 10:25   Wertcha žena   offline   její tréninkový deník
9203 0 fanoušků

>> rejža, 26. 02. 2015 19:31:34

K těm holením – zánět okostice na holenní kosti je asi až důsledkem toho, že se začnou namáhat holenní svaly, které jinak při běžném pohybu nebo jiných sportech tolik nenamáháme. Já běhat začínám a holeně mě nad kotníky bolí spíš při běhu a po něm to přejde. A nebolí mě to pokaždé. Předpokládám, že když se tohle podcení, může se namožením a přetížením těchto svalů vypěstovat až ten zánět okostice (holenní svaly mají docela široké úpony na kosti), který je pak třeba ledovat. Myslím si, že by na to „namožení“ holenních svalů a jejich bolest při běhu mohly pomoci kompresní podkolenky, ale ještě jsem to nevyzkoušela – je to přeci jen docela investice… Kdyby někdo zkoušel, napište zkušenosti ;)

0
2
Nelze hodnotit

#100  28.07.2015 18:41   rejža muž   offline   jeho tréninkový deník
2 53 fanoušků

>> Wertcha, 26. 07. 2015 10:25:32

Ledování mi kdysi poradil jeden extraligový fotbalista. Říkal, všechny bolístky ledujeme :-)

Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
0
1
Nelze hodnotit

#101  29.07.2015 08:06   chroust žena   offline   její tréninkový deník
9206 1 fanoušek

Zdravím :) Tak i já jsem se zvedla z gauče, na kterém jsem strávila 30 let (odfláklé tělocviky nepočítám), teď ale po dvou dětech cítím, že je třeba fakt něco dělat. Měřím 170cm a vážím 64kg. Měření tepu si teda nemůžu vynachválit, protože jsem konečně pochopila, proč jsem se při běhu vždy cítila na umření, protože jsem taky skoro umírala :D:D:D Takže běhám hodně hodně pomalu a cítím se fakt skvěle. Mám otázku – ale předesílám, že jsem tak trochu bebíčko, nebo spíš opatrná – jsem na konci třetího týdne „od gauče“ a od začátku vyrážím místo 3× týdně 5×. Vyhovuje mi to, těším se, ten plán je nastaven tak, že ho s dobrým pocitem zvládám. Na začátku týdne mě začalo trochu bolet pod levým kotníkem, po první polovině trasy to vždy zmizí. Včera se ozvalo levé koleno, trochu ho cítím. Nutno říct, že jsem včera musela kvůli nevhodně zvolené trase pěkný kousek po podmítnutém poli…no a mám naprosto nevhodný boty, v pátek konečně vyrážím pro nové. Tak mi řekněte, že můžu pětkrát týdně :-) Já mám jen obavu, abych si „něco neuhnala“, ale cítím, že boty hodně změní ;) Díky Lucka

0
0
Nelze hodnotit

#102  29.07.2015 10:13   Radek Leszczynski muž   offline   jeho tréninkový deník
152 12 fanoušků

>> chroust, 29. 07. 2015 08:06:35

Pokud běháš třeba jen do 5 km, tak se dá běhat i 5× týdně. Záleží na technice běhu, tvé hmotnosti a taky na obuvi. Ale každá bolest je signál, že je v těle něco špatně, takže je potřeba to nebrat na lehkou váhu a nenechat se jen strhnout běžeckou eufórií. Ale je super, že se dokážeš po 30 letech zvednout z toho gauče! To obdivuju!!

\\\"Jsme jako olivy. A teprve až když jsme drceni, vydáme ze sebe to nejlepší.\\\"
0
0
Nelze hodnotit

#103  29.07.2015 10:36   chroust žena   offline   její tréninkový deník
9206 1 fanoušek

>> Radek Leszczynski, 29. 07. 2015 10:13:06

Díky za odpověď, no zatím je to jen do 3km, meta je pět a tam setrvat :D to by mi naprosto stačilo ;) Tak uvidíme, jak to půjde dál. Díky za podporu :)

0
2
Nelze hodnotit

#104  29.07.2015 12:38   rejža muž   offline   jeho tréninkový deník
2 53 fanoušků

>> chroust, 29. 07. 2015 08:06:35

Ono 39let na gauči je dlouhá doba, 5× týdně je fajn, když ti je dvacet nebo třicet, ale v pozdějším věku to může být trochu riziko. Hodně lidí začíná příliš zhurta, píše se o tom v článku. Trénuj 3× týdně, ať nemáš koleno přetížené. Až plán dokončíš a tělo si zvykne, tak si přidej jeden den tréninku a za 2 měsíce další den :-)

Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
0
0
Nelze hodnotit

#105  29.07.2015 12:48   chroust žena   offline   její tréninkový deník
9206 1 fanoušek

>> rejža, 29. 07. 2015 12:38:03

Díky za odpověď, asi jsem to blbě formulovala, ale letos jsem oslavila třicetiny ;-) Já právě měla tu laickou představu, že teď přidám, abych to za těch devět týdnů dokázala a pak už si budu udržovat těch 5 km třikrát v týdnu.

0
0
Nelze hodnotit

#106  29.07.2015 14:29   Wertcha žena   offline   její tréninkový deník
9203 0 fanoušků

>> Klára, 07. 06. 2015 06:20:04

Kláro, já si myslím, že kompresky by tady pomoci mohly. Stejně jako pomáhá při křečových žílách nošení klasických zdravotních punčoch… Ale bez bližších informací to je jen odhad…

0
0
Nelze hodnotit

#107  03.08.2015 08:41   Klára žena   offline   její tréninkový deník
7209 0 fanoušků

Mám pocit, že se stále nelepším v tempu – což je pravda, dnes jsem si ale uvědomila, že vybíhám kopečky, které na cestě mám a na začátku jsem je chodila. Také jsem si uvědomila, že už neběhám přes paty, ale — stejně tu ale je. Jak mám RS, tak jsem si uvědomila, že mám stále děsně slabé nohy – že se mi po těch 3 km začínají lehce podlamovat (když přejdu do chůze, tak se motám ještě více ) – vloni jsem s tím i jezdila na kapačky, ale to bylo opravdu hodně a bylo to při obyčejné chůzi. Jsem z toho smutná, ale říkám si, děvče, buď ráda, že s touto diagnozou můžeš vůbec běhat a třeba se to časem zlepší – i ta rychlost :) Už teď přemýšlím, jak z toho nevypadnout přes zimu. Nikdy jsem totiž v zimě neběhala, ale vím, jaké jsou začátky po zimě a v mém případě se tomu chci vyhnout. Každý rok se u nás běhá Memoriál Quida Štěpánka – letos jsem to běžela poprvé a projevila se mi před koncem ta moje nemoc – byla jsem totálně bezvládná na pár vteřin, pak jsem se ale vzchopila a doběhla to. Byla jsem z toho nešťastná, když jsem si uvědomila, jak krutá ta nemoc může být. Jenže – já se nevzdávám a vím, že chci příští rok běžet znovu – není to dlouhé – pouhé 2 km, ale je to kros, takže něco jiného než běhám běžně. Běhá se na konci dubna. Poradíte mi někdo tu, prosím, jak běhat v zimě, abych se s klidným svědomím mohla účastnit (pokud budu zdr. v pořádku).

0
0
Nelze hodnotit

#108  03.08.2015 09:29   adam.janacek muž   offline   jeho tréninkový deník
3925 2 fanoušci

S běháním v zimě jsem dlouho bojoval – pokaždé jsem si dal několik výběhů, a pak mě skolilo nachlazení / bolest v krku nebo něco podobného.

Až po několika letech jsem si uvědomil, že bych neměl dýchat pusou, jak jsem zvyklý v teplejším období. Takže v zimě se nadechuju i vydechuju nosem, tím se dýchací cesty tolik neochlazují a můžu běhat celou zimu. Samozřejmě je to na úkor tempa, ale to v zimním období nevadí.

Ze začátku samozřejmě bylo těžké si na dýchání jen nosem při běhu zvyknout – měl jsem pocit, že to „neudýchám“. Po několika bězích se to usadilo.

0
0
Nelze hodnotit

#109  03.08.2015 11:29   Klára žena   offline   její tréninkový deník
7209 0 fanoušků

>> adam.janacek, 03. 08. 2015 09:29:19

Díky.

0
0
Nelze hodnotit

#110  03.08.2015 13:29   rejža muž   offline   jeho tréninkový deník
2 53 fanoušků

>> Klára, 03. 08. 2015 08:41:21

Ahoj Kláro, nevím jak dlouho běháš a jak často. S volně naběhanými kilometry jde nahoru i rychlost. Chce to běhat minimálně 3× týdně, nejlépe 5×. Pak to půjde samo, chce to trpělivost. Mnoho lidí běhá nepravidelně, buď z důvodu nemoci nebo nemají čas, nebo se jim nechce – v tom případě začínají stále od znova. Pokud běháš pravidelně už nějakou dobu a výsledky se nedostavují, tak je třeba něco změnit – buď přidat kilometry nebo dát jednou za týden fartlek. Pak to musí jít :-)

Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
0
1
Nelze hodnotit

#111  03.08.2015 15:17   Klára žena   offline   její tréninkový deník
7209 0 fanoušků

>> rejža, 03. 08. 2015 13:29:14

Moc díky. Snažím se běhat minimálně 3× týdně, ale dávám tak ty 4 km. Pak mi ty nohy dělají neplechu, ale to připisuji hlavně té své nemoci. Ale je pravda, že už vidím pokrok v tom, že vyběhnu kopečky co mám na cestě. Dříve jsem je chodila. Jdu tam během těch 4 km max. 3× do chůze, ale jen na chvilku, protože mi to dělá problémy:) Moc děkuji za jakékoli nakopnutí. Protože to opravdu moc potřebuji. ALe jak píšu – já osobně bych asi měla být ráda, že vůbec můžu, ale mě to nestačí :(. Běhám od května (to jsem dala skoro 70km), ale v červnu jsem odpadla na tři týdny zdravotně. Takže jsem pak začala znovu. :) Moc děkuji.

0
1
Nelze hodnotit

#112  03.08.2015 18:22   Judy žena   offline   její tréninkový deník
10345 0 fanoušků

Ahoj Klaro, pro inspiraci si zadej do googlu jmeno danske bezkyne Annette Fredskov, ktera tez beha s RS. Minuly rok 366 maratonu v prubehu jednoho roku, tento rok bezela z Danska do Parize. Chce to hodne silne vule, ale nakonec to pujde :-)

0
1
Nelze hodnotit

#113  03.08.2015 19:57   Judy žena   offline   její tréninkový deník
10345 0 fanoušků

Ahoj, je mi 41 let, beham priblizne od jara 2014. Ze zacatku jsem behala 3× tydne cca 3–4km, ale na jare tohoto roku jsem zacala behat 4× tydne a na prazdniny jsem navysila na 5× tydne. Nyni beham tydne cca 32 km – 35 km. Ale rychlost se nezlepsuje, spis naopak. Proc? Jan'15: 37km / 8 min/km Feb'15: 46 km / 7:26 min/km Mar'15: 87 km / 7:18 min/km Apr'15: 67 km / 7:13 min/km (2 tydny bez behu) May'15: 90 km / 7:11 min/km Jun'15: 92 km / 7:08 min/km Jul'15: 85 km / 7:21 min/km (2 tydny bez behu)

S navysenim objemu vaha sla velice pomalu dolu na dnesnich 176cm / 76kg (t.j. –7kg). Hlavnim duvodem behu bylo snizeni vahy. Ze to pujde tak pomalu me nikdy nenapadlo. Velky sportovec jsem nikdy nebyla a asi ani nebudu. Ale alespon nejake zlepseni bych rada videla, kdyz se tak snazim. A vaha kdyby sla jeste dolu… Asi nekde delam chybu, ale nejsem schopna ji najit…

0
1
Nelze hodnotit

#114  03.08.2015 20:39   Radek Leszczynski muž   offline   jeho tréninkový deník
152 12 fanoušků

>> Judy, 03. 08. 2015 19:57:48

Pokud chceš hubnout, je nutný se výrazně a důsledně zaměřit na způsob stravování. Zamyslet se prostě nad tím, jak často jíš, co jíš, co piješ… Je toho plný internet. Ruku v ruce to pak jde s pravidelným pohybem.

Co se týká rychlosti, doporučuju nespěchat! Je důležitý nejprve vybudovat vytrvalostní schopnosti a teprve pak zkoušet zlepšovat rychlost. Ale jestli běháš už rok a půl, můžeš 1 – 2× týdně zkoušet běhání tzv. intervalů neboli rovinek, příp. krátkých kopců. (např. 10× 200 m s meziklusem nebo mezichůzí).

Rychlostní schopnosti souvisí i s tvou hmotností. Tvá ideální váha je podle mě cca 65 kg. Pak se ti bude běhat jedna radost! :-)

\\\"Jsme jako olivy. A teprve až když jsme drceni, vydáme ze sebe to nejlepší.\\\"
0
0
Nelze hodnotit

#115  04.08.2015 09:35   Judy žena   offline   její tréninkový deník
10345 0 fanoušků

Radku, diky za nazor. Rekla bych, ze jsem se nikdy nestravovala uplne chybne (alespon ne v poslednich nekolika letech). Vaha mi sla nahoru v prubehu priblizne sesti let, kdy jsem byla bud tehotna nebo kojila nebo oboji naraz. Letos jsem uz nevydrzela a od kvetna odebiram krabickovou dietu. Takze denne mam 5000kJ v krabickach, 3× kafe s mlekem a 1–2 dcl cerveneho vina, neslazene caje, voda. Hlad ani nemam, ale urcite jim mene, nez bych jedla bez krabicek.

Behani – stale cekam, az se z toho stane zavislost a treba se i budu tesit. Stale je to zatim hnane silou vule. Mam Endomondo a pouzivam i jejich treninkove plany. Dodrzuji vse, jak bych porusila, tak bych se obtizne vracela do rezimu. Priblizne 3× tydne jsou intervaly – pokud jsou do 200m, 400m rychlosti 6:30, tak plnim. Pokud 1000m nebo rychleji, tak nemam sanci.

Graf
0
1
Nelze hodnotit

#116  04.08.2015 10:45   Radek Leszczynski muž   offline   jeho tréninkový deník
152 12 fanoušků

>> Judy, 04. 08. 2015 09:35:36

Podle toho, co píšeš, děláš všechno relativně úplně správně. Na „vině“ může být minimální nebo žádná sportovní minulost, věk a samozřejmě těhotenství s tím spojené povinnosti a jiný režim.

Zkus taky prodlužovat trénink (klidně i s chůzí). Dlouhým pomalým během si líp adaptuješ tělo a zrychlí se metabolismus.

Co se týká běžecké závislosti, můžu Tě uklidnit nebo taky znejistit. Já běhám 28 let a téměř do každého běhu se musím přemlouvat!!! Ale jak vyběhnu a překonám první kilometry, je to OK a můžu běžet třeba 3 hodiny. Novým implusem se pro mě před 8 lety stalo běhání v horách.

\\\"Jsme jako olivy. A teprve až když jsme drceni, vydáme ze sebe to nejlepší.\\\"
0
1
Nelze hodnotit

#117  04.08.2015 16:37   Judy žena   offline   její tréninkový deník
10345 0 fanoušků

Radku, to jsi mi udelal radost. Obcas mam pocit, ze kazdy je na behani zavisly a vydava se na beh pokzade s nadsenim.

Urcite moje (minimalni) sportovni minulost na vine bidne kondice bude tez. Skoda, ze nez mi doslo, ze vlastne na beh cas mam, tak mi bylo temer 40. Poznani, ze beh nevyzaduje zvlastni planovani, domluvy se sparing partnery, neexistuji zaviraci hodiny, proste trvalo dele…

Kazdopadne jsem rozhodnuta vydrzet do jara, zkusim pres zimu navysit objem na 50km tydne a uvidim, co se stane. Kdyz nic, tak se dam asi na jogu :-)

0
3
Nelze hodnotit

#118  04.08.2015 23:36   moravák muž   offline   jeho tréninkový deník
9207 1 fanoušek

Docela jste mě vyděsili s tím, že bych měl dávat pozor na běhání, kvůli kloubům. Už si připadám trochu „rozběhanější“, takže jsem se rozhodl jít do „od gauče ke kouči“. Dnes mám za se bou 2D1T. Ony jsou ty běhy hrozně krátké – měl jsem to za cca 2,5km hotové, takže jsem si to prodloužil a nakonec uběhl svůj momentální rekord 7km :) Opět jsem změnil jídelníček (původně jsem si myslel, že stačí jen jíst zeleninu) a mám další kilo dole. Dneska jsem na sebe oblékl kalhoty, které jsem měl několik let ve skříni jako připomínku toho, že jsem je kdysi oblékl – dnes to opět šlo a hlavně jsem si v nich sedl, aniž bych je roztrhl :-D

Teď k běhu – snažím se došlapovat na střed nohy, mám běžeckou „odpruženou“ obuv. Co víc můžu pro ochranu kloubů udělat? Momentálně mám 97kg. Chtěl bych běhat obden – tedy 3× až 4× týdně. Pokud neběhám, cvičím ještě sklapovačky a kliky (postupně roste počet cviků v každé sadě).

Bohužel u nás je to samý kopec, takže běhání mám převážně z kopce do kopce :) 

děkuji

Každý nějak začínal
0
1
Nelze hodnotit

#119  05.08.2015 10:31   djkapusinka žena   offline   její tréninkový deník
10349 0 fanoušků

Ahoj tak sem si taky rekla ze to zkusim a zacnu behat. A kdyz uz tak to zkusim podle planu tady hore. Jen by me zajimalo jestli mam do tech 20minut pocitat i tu chuzi na zahrati nebo ne. Nevite tady nekdo?

0
1
Nelze hodnotit

#120  05.08.2015 13:35   moravák muž   offline   jeho tréninkový deník
9207 1 fanoušek

Určitě počítat, ale je to chůze na zahřátí, ne víkendová procházka :)

Každý nějak začínal
0
1
Nelze hodnotit
Nalezené položky: 206 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Sledujte BezvaBĚH

Odkazy

Oddíly / Kluby Bezva blogy Ostatní
AC Moravská Slavia Brno Mně snad jeblog! Český atletický svaz
ACES Team Karlovy Vary ČAU
AHA Vyškov zbynekk AIMS
AK Bohumín Kdyby není když EUROPEAN Athletics
AK Olymp Brno Káťa běhá.. IAAF Athletics
ARC Brno IAU
Atletický klub Kroměříž Německá termínovka
Atletika Olomouc Německý běžecký web
Atletika Poruba Biegajznami.pl (POL)
Atletika Prostějov Bieganie.pl (POL)
Atletika SSK Vítkovice Maratonypolskie.pl (POL)
Atletika Třinec Slovenské běžecké stránky
Běhy Zlín 42195.sk (SK)
BK Hodonín Extrémní závody
BK VZS ČČK Ostrava Ostatní blogy Athletics Canada
BK SAK Karviná BarborkaOnTheRun Cool Running
Iscarex – běhy do vrchu Couple – run Olympic.org
Kerteam Deníček Ječmínka Máselníka Runners World (USA)
Lašský běžecký klub Dědek Beskydský Runners World (GER)
Liga 100 Olomouc Harryho blog Runners World (ITA)
Liga 100 Ostrava Heathnotes Runners World (E)
MK Kladno Hustey Runners World (FRA)
MK Kopřivnice Jaromír's life on the run Runners World (NL / B)
MK Seitl Ostrava Koyamas family Runners World (SWE)
Marathon Plzeň Longrun Runners World (UK)
Maratonstav Úpice Luckyboy Track & Field (USA)
Olympia Bruntál Machyho mono-b-log WMA
SKOB Ostrava Nejen o zatracených lamp… WMRA
PAS Praha Pefo
Pepa Team Frýdek-Místek Peggy ZAHRANIČNÍ MARATONY
PIM Požírač bloguje Světové maratony I.
Rychlý holky ROBERT KRUPIČKA Světové maratony II.
Slavia Havířov s0cketky běžecký blog Světové maratony III.
SRI CHINMOY Sandhall Světové maratony IV.
SK Speed Brno Sportující VEFIS Světové maratony V.
STMSVS střední Morava Šnekovy zápisky Střední Evropa – termínovka
TJ Slezan Frýdek-Místek Štefanův běžníček Belgie – termínovka
TJ Sokol Opava Ultra DAO Chorvatsko – termínovka
USK Praha Ultrablog Pranjal Nizozemí – termínovka
VSK Universita Brno Ultra – mapo Rakousko – termínovka
X-AIR OSTRAVA Utahaná čtyřicítka Rusko – termínovka
AK Drnovice Vl001 blog Velká Británie – termínovka
AC Slovácká Slavia Uherské Hradiště Wittyho svět Evropské horské ultra traily
Prajzský BK Kravaře Zápisky Aldamana STATISTIKA
Prague Runners Blog Peter Tichý (SVK)
Středomoravské sdružení vytrvalostních sportů Turkův blog
Jihočeský běžecký pohár Diego
TJ Jäkl Karviná 12HonzaDe
Atletika Humpolec Kam až mě nohy donesou
BK Ludgeřovice Než to zapomenu
Marek27
Czech Skyrunning Association
Pancha
Běh s holemi
Běžím životem
Zuzka Součková
Lenkyčlenky blog
Utíkej mami utíkej
Ondřej Velička
Radek Brunner
Petr Válek
Ultra půlmaratonec