Chata Mír se nachází v malebném prostředí valašských Beskyd, v nadmořské výšce 710m, přímo pod vrcholem hory Radhošť, která patří mezi hojně vyhledávaná turistická centra.

Jediná typická turistická chata v Beskydech prošla nedávno kompletní rekonstrukcí všech prostor, proto se návštěvníci chaty Mír setkají s vysokým komfortem, kdy je však zanechán původní ráz chaty.

Ubytování v pokojích typických pro původní koncepty turistických chat a to ve dvoulůžkových, třílůžkovém, čtyřlůžkovém a osmilůžkovém pokoji se sociálním zařízením na patře společném pro více (2–3) pokojů.

Dále je k dispozici čtyřlůžkový apartmán s dvěmi oddělenými ložnicemi, obýváčkem a kuchyňkou který má možnost bezbariérového přístupu a vlastní koupelnu vybavenou madly. Pro náročné zákazníky je v nabídce prostorné dvoulůžkové studio s vlastním sociálním zařízením, krbem a balkonem s výhledem do zahrady.Do každého z pokojů je možnost přistýlky. Kapacita ubytování je 30 osob včetně přistýlek.

Restaurace se nachází v dolní části chaty.

Toto ubytování, atraktivní pro horské příznivce, nabízí ve svém okolí velkolepé výhledy do okolí. Poloha chaty Mír je ideálním turistickým bodem, kdy je cílem či zastávkou z Rožnova pod Radhoštěm a Dolní Bečvy, pro ubytované výchozím bodem na Pustevny a Radhošť. Beskydská magistrála, jak je turistická trasa okolo chaty Mír nazývána, je jednou z nejkrásnějších vycházek v prostředí Beskyd a to nejen v letním, ale i v zimním období na běžky. Chata Mír také poskytuje zázemí pro další krásné poutě po Beskydech, včetně výletu na Lysou horu nebo návštěvu Valašského muzea v přírodě.

Chata Mír

Dolní Bečva 318 756 55, Dolní Bečva

E-mailová komunikace: zuzana.bernathova@chatamirbeskydy.cz

Ubytování: recepce@chatamirbeskydy.cz

Tel. ubytování: +420 722 910 440, út – ne: 09–19 hod.

Obecné informace: +420 777 333 836, út – ne: 09–20 hod.