Hradec Králové – V absolutním pořadí obhájili loňské prvenství v běžecké Velké ceně východních Čech semilský Jiří Čivrný závodící za SK Nové Město nad Metují a hradecká Táňa Metelková v barvách SK Týniště.

Za nimi skončili Miloš Kratochvíl z Hvězdy SKP Pardubice a Robert Hurdálek z Trutnova, který toto umístění vybojoval až v posledním závodě tohoto běžeckého seriálu. V ženách patří druhá a třetí příčka Denise Kozákové resp. Anně Krátké rovněž z Hvězdy SKP Pardubice.

Ve čtrnácti věkových kategoriích získali vytrvalci z Královéhradeckého kraje sedm prvenství. Mimo absolutních vítězů uspěli ještě David Horvat z Hradce Králové, Michal Kábrt z Atletiky Rtyně, Jiří Klimeš z AC Náchod, Stanislav Groh z AC Vrchlabí a Hana Vacková z SK Hronov.

Nejúspěšnějším oddílem soutěže je pardubická Hvězda SKP. Díky prvenstvím Josefa Krátkého, manželů Václava a Dagmar Kubrových, Matěje Jelínka a Denisy Kozákové. Premianty z Pardubicka ještě doplnil Vladimír Bříza z KRB Chrudim.

Jediným vítězem z oddílu mimo východní Čechy se stal Vítězslav Jantsch z Liazu Jablonec n. N., který vyhrál v mužích nad 75 let.

Slavnostní vyhodnocení soutěže, do níž bylo zařazeno 46 závodů, většinou pořádných v Pardubickém a Královéhradeckém kraji, ale také na Vysočině a Liberecku, se uskuteční 17. listopadu po vyhlášení výsledků Běhu městem Hradec Králové.

Výsledky, muži celkově: 1. Čivrný (SK Nové Město nad Metují), 2. Kratochvíl (Hvězda SKP Pardubice), 3. Hurdálek (Yetti club Trutnov)

ženy celkově: 1. Metelková (SK Týniště n. O.), 2. Kozáková, 3. Krátká (obě Hvězda SKP Pardubice)

muži do 34 let: 1. Čivrný, 2. Hurdálek,

veteráni 35–39 let: 1. Horvat (Hradec Králové), 2. Kratochvíl,

40–44: 1. Kábrt (Atletika Rtyně),

45–49: 1. Krátký (Hvězda SKP Pardubice),

50–54: 1. Klimeš (AC Náchod),

55–59: 1.Kubr (Hvězda SKP Pardubice),