První závod v novém roce a čtvrtý v pořadí BBP přilákal na starty jednotlivých tratí téměř pětistovku účastníků. Za neskutečně teplého lednového dne, byly závodníci obou hlavních závodů nuceni absolvovat výrazně upravenou trasu, která nevedla přes Kuřimskou horu, ale jen po její vrstevnici nad městem. K tomuto kroku pořadatele donutil povrch cest v lesích. I tak byly na zredukované trati místy výrazné ledové plotny. K tomu bláto, kaluže, počet běžců a o zábavu bylo postaráno.

Společný závod žen, juniorů a dorostenců se běžel na jedno kolo (cca 4,5 km) a nejrychleji celkově trať zvládl v čase 17:53 min. Jakub Krejčík (AC Moravská Slavia Brno), který ovšem běžel mimo vyhlášené kategorie. Za ním o vteřinu pomaleji doběhl již současně vítěz juniorské kategorie Petr Konečný (UNI Brno), za nímž se poskládali v celkovém pořadí další junioři Pavel Záděra (BETA URSUS Orienteering) a třetí Jakub Hruška (SK Žabovřesky).

Mezi ženami úřadovala slovenská závodnice Patrícia Gánovká (Šport Team Hritz) v čase 20:03min., druhá s 40s ztrátou doběhla Lucie Matulová (SK Radio Sport Bílovice nad Sv.) a bronz brala o další minutu později Dorota Drozdová (AC Moravská Slavia Brno).

Sluší se také doplnit pořadí kategorií juniorek: 1. Marika Zahradníčková (EKOL Team, 20:32), 2. Svatava Pavlíčková (AK Olymp Brno, 23:32) a 3. Markéta Tesařová (SK Žabovřesky, 23:42). A také vítěze dorostenek a dorostenců, jimiž se stali ve velmi slušných časech Eva Trčková (Ekol Team, 21:51) a celkově pátý Aleš Konečný (AC Moravská Slavia Brno, 19:24).

Na start hlavního závodu na 10 km se postavilo 251 běžců. Od výstřelu nebylo pochyb o vítězi, který si vytvořil dostatečný náskok již v prvním ze dvou okruhů. Stal se jím Dan Orálek z Moravské Slavie v čase 31:05 min, což byl více jak minutový rozdíl oproti druhému v pořadí. Dan byl rozdílný i v tom, že měl vzhledem k svému běžeckému stylu, jako snad jediný ze startujících, od bláta jen boty.

V čase 32:11 proběhl cílem Aleš Palko (UNI Brno – ASC Bučovice), kterému se v polovině druhého kola podařilo „odpárat“ od pronásledovatelů, kterých se do jedné minuty vešlo sedm. Bronz pak bral Borek Aleš za čas 32:21, také z UNI Brno – ASC Bučovice.