V devátém ročníku memoriálu Jaroslava Dubničky v maratonu byly na trati v Třebovicích opravdu velmi složité podmínky. Na zasněžené silnici byly vyjeté koleje a v nich hladký led. Uprostřed mezi nimi asi patnáct centimetrů zmrzlého sněhu. A když se ještě po tomto povrchu prožene ve 4 resp. 8 okruzích tam a zpět 80 běžců, tak si dovedete při mrazu –5°C představit co se stane za 90 minut. Led, hrboly, led a zase hrboly.

„Byl to jeden z mých nejtěžších maratonů, který jsem kdy běžel. Neskutečně to klouzalo. V nekrizovějším místě naštěstí pořadatelé trať posypali štěrkem,“ řekl po závodě jeho vítěz Dan Orálek z Moravské Slavie Brno.

Do cíle doběhl resp. dobruslil v čase 2:50:13. Více než jednu hodinu se za ním držel s odstupem asi 300m Martin Both (Trilife Zlín – 2:58:30), ale v závěru mu začaly docházet síly a před něj se na druhé místo dostal 23letý Miloslav Šmirják (Opava – 2:57:10). Pro Miloše to byl třetí maraton a chtěl se jím kvalifikovat na MČR v Praze (limit 3:00h). A vůbec si nevedl špatně, limit splnil a kdyby se běželo na suchém povrchu, jistě by ještě 15 minut ze svého času ukrojil.

V ženské kategorii nastoupily na start maratonu ženy pouze dvě. Tou, která vyhrála byla Petra Pastorová, která dostala od své trenérky Aleny Peterkové za úkol běžet maraton velmi volně po 5:00min./km s cílem zrychlit v závěru na 4:30mi./km, což se podařilo. Její výsledný čas je 3:13:38.

Součástí memoriálu byl také půlmaraton a čtvrtmaraton. Na trati 21,1 km byl nejrychlejším Norbert Jachymczyk z Polska – 1:26:10. Pro druhé místo si doběhl Marek Škapa – 1:33:34 a pro třetí v absolutním pořadí Adéla Esentierová – 1:34:13.

Na nejkratší trati zvítězil Jan Wala – 48:12, před Matějem Svozilem – 51:33 a Lucií Gruchalovou – 52:56.