I přes mrazivé a větrné počasí, které v nedělní Bratislavě vládlo, se prosadili Keňané. V traťovém rekordu 2:18:33 h zvítězil Cheruiyot Chesiny před svým krajanem Kariuky Wanjiruem – 2:18:47. Dosavadní rekord závodu držel ukrajinský běžec Vasil Remščuk (2008 – 2:19:42). Na třetím místě doběhl Ukrajinec Alexander Babaryka – 2:20:20.

„V ideálních podmínkách bych si troufl na čas okolo 2:15 h, ale dnes to nebylo možné. S podobným počasím se na maratonu potkáte jen málokdy. Museli jsme se vyrovnat nejen se sněžením, ale i se silným protivětrem. Jsem rád, že se mi podařilo zvítězit, jsem velmi spokojený,“ řekl novinářům Cheruiyot Chesiny, který za vítězství a traťový rekord obdržel finanční prémii 2200 eur.

Mezi ženami byla nejrychlejší Keňanka Lilian Koechová, když závod dokončila za 2:51:42. Druhou v cíli byla Marija Vrajicová z Chorvatska – 2:53:52, třetí pak známá Katalin Farkasová z maďarského Benedek Teamu – 2:57:26. Pouze tyto tři ženy zvládly maraton pod tři hodiny.

Do Bratislavy přijeli také čeští maratonci. Nejrychlejším z nich byl Michal Kovář, který s časem 2:34:57 skončil na velmi pěkném šestém místě v celkovém pořadí, suverénně vyhrál kategorii M40. Nutno poznamenat, že Michalovi je 42 let. Slušný výkon v nepříznivých podmínkách, které závod provázely.

Další čeští běžci, kteří maraton zvládli pod tři hodiny: Jiří Juřička – 2:45:52, Slavomír Kvarta – 2:48:57, Jiří Žák – 2:48:59 (3.místo v kat. M40), Petr Karkoška – 2:57:13, Atmavir Spáčil – 2:59:45.

A jak zaběhly české ženy? Hana Večerková – 3:28:08, Lada Železná – 3:34:48, Martina Němečková – 3:53:57, Lenka Petříčková – 3:54:14.