Běžec Jan Kubíček, paraglidista Tomáš Ledník, biker Jan Škarnitzl a kajakář Lukáš Kubričan z týmu OPEL zvítězili v 15. ročníku SMS.cz Adrenalin Cupu. Tento náročný závod čtyřčlenných štafet se letos konal opět jako mistrovství České republiky v extrémních sportech. Vítězný tým závod zvládl v čase 3:23:13 h.

Za sluníčka, deště a vichřice s kroupami skončil na druhém místě tým Opavanet/Salomon Run/NUTREND, třetí místo z celkového počtu 56 družstev obsadil Eurofoam Celtex.

Nás běžce samozřejmě zajímala nejvíce první disciplína. Závodníci vyběhli z Ostravice po trase dlouhé 16 kilometrů s celkovým převýšením 1145 m. První čtyři a půl kilometru trasa kopíruje závod Horský běh na Lysou horu. Potom závodníci neběží pod Lukšinec, ale pokračují směrem k Hospodě U Veličků, kolem Hotelu Petr Bezruč, dál po modré turistické značce a zpevněné lesní cestě, až ke kamenné mohyle Ivančena. Potom trasa stoupá vzhůru po otevřeném hřebenu pod Malchor, kde se běžci několika serpentýnami opět dostanou na červenou značku na hřebeni nad Lukšincem. A pak už na ně čekají poslední dva kilometry těžkého stoupání na samotný vrchol.

Tam byl nejrychlejší náš nejlepší vrchař posledních let Robert Krupička z týmu OpavaNet/Salomon-run/Nutrend. Těžkou trať zvládl za výborných 1:08:49. Druhým nejrychlejším běžcem byl Roman Skalský (Radegast) – 01:12:11. Jako třetí v pořadí doběhl na vrchol Lysé hory Jiří Voják z EUROFOAM CELTEX za 01:12:32.

6. Radegast (Skalský, Vacke, Rauchfuss, Knebel) –13:57

V extrémním závodě se představily i čtyři ženské družstva. Nejlépe si vedl tým Ethnic Sport Girls, který tvořily polská běžkyně na lyžích Paulina Maciuszek, paraglidistka Barbora Šahánková, bikerka Tereza Huříková a kajakářka Kateřina Vacíková.