Hradec Králové – Třetí, druhé a první místo, takovou bilanci absolutních umístění zvládla do 24 hodin hradecká závodnice Hvězdy SKP Pardubice Denisa Kozáková. V šest večer startovala v Pardubické devítce, kde doběhla celkově třetí. Druhý den před polednem byla druhá na čtyřkilometrové trati v Poličce. V pět odpoledne se už rozbíhala do druhého závodu Rock Machine Hradeckého poháru, který bezkonkurenčně vyhrála a navíc o sekundu vylepšila vlastní traťový rekord. Krosovou lesní trať o délce 7,8 kilometru dala za 31:45 a celkově proběhla cílem na desátém místě.

Druhá doběhla poprvé startující v poháru Šárka Sýkorová za 35:31, která svedla na trati souboj s Míšou Lánovou – 35:38. Čtvrtá proběhla cílem závodnice Cyklo Pokr Eva Vejběrová.

Její manžel Jan Vejběra rovněž z Cyklo Pokr nakopl závod mužů. Ale záhy šel do čela hlavní favorit Tomáš Cink z Iscarexu Česká – 27:47, v prvním závodě běžel Marek Kincl o dvacet sekund lépe. Po většinu závodu běžel za ním v cíli druhý Martin Müller z OK 99 HK – 28:29.

Velký byl souboj o celkově třetí místo a vítězství v kategorii nad 40 let. To při vbíhaní do druhého kola s malým náskokem držel Vejběra. Ale zhruba na pátém kilometru ho dostihla dvojice z Náchodska Jiří Doucha s Martinem Štolfou a v tomto pořadí v rozmezí devíti sekund proběhli všichni tři cílem. Třetí veterán Vejběra měl tedy čas 29:02. Celkově šestý proběhl cílem třetí mladík Filip Lán za 29:17.

Poslední vypsanou věkovou kategorii – ženy nad 40 lety vyhrála Jindra Fadlová za 42:01.

Asi jediným zklamáním pořadatelů byl počet účastníků závodu. Místo očekávaných padesáti, i když počet registrovaných běžců se blíží osmdesátce, jich bylo pouze 36. Ale první májový den probíhaly v nedalekém okolí další tři léty zaběhlé běžecké závody.

Tak snad padesátka účastníků padne na třetím běhu Hradeckého poháru, který se uskuteční v úterý 13. května.