Dalším závodem pokračoval v Brně Triexpert Cup. Tentokrát se běžci scukli znovu v Pisárkách, kde před šesti týdny běžecký pohár začínal. Mnozí tedy měli možnost srovnání svýho času.

Štreka v Pisárkách koštuje 6 kilásků a vede podél řeky od Anthroposu přes Rivec po Kamenku a zpět.

Nejrychleji dneska vyfičel orienťák Jan Procházka. A hned za ním známá skvadra: Orálek, Ryška, Pulicar.

Honza se ale ani bez mapy neztratil. Už na otočce si vymakal slušný náskok, který ještě zvýšil na konečných skoro 350 metrů. Za ním dovalil Dan Orálek. Ještě na otočce se o třetí flek bojovalo mezi Vítkem Ryškou a Kamilem Pulicarem. Vítek ale Kamilovi v kopci frnkl a Kamil i přes svůj osobní traťový rekord skončil na bramborovým fleku.

Honzovi tu goldnu přejem, ale trochu nám pokazil body, shodla se většina borců v cíli. A to se na této docela rychlé trati moc nehodí.

Pohár se boduje tak, že vítěz bere kilo. Další fleky se počítají: x-té místo = (čas vítěze / čas x) * 100 – 10… A je vidět, že hoši berou každou desetinu vážně :-)

Dneska byl zas hic, ale ne, jak minulý týden. Aji to ale stačilo, aby byli lidi v cíli grogy.

Vasr šel na dračku a pár odvážných se šlo dokonce vošplouchnout do řeky.

Příště se běží na Palačáku. Každej už se určitě těší na finiš v hangu.

Tož dojdite, bude to zároveň Běh Olympijského dne a první prezentovaní, dostanou navíc ofiko triko :-)