AKTUALIZOVÁNO – První závod Mistrovství světa ve Skyrunningu vyhrál Španěl Luis Alberto Hernando (10:25:52). Pouhé 4 minuty za ním doběhl do cíle 80 km závodu francouzský reprezentant Francis D'Haene (10:29:33). Třetí skončil Australan Ben Duffus (10:52:33), na vítěze ztratil 26 minut!

Náš Jan Zemaník dokázal zdolat těžkou trať za 12:26:34 a doběhl si pro krásné 22. místo v celkovém pořadí, když v posledním stoupání 10 km před cílem předstihl dva závodníky a v seběhu do cíle pak ještě další 2. Honza začal rozvážně, když ještě na 25. kilometru byl na 30. místě.

„Do závodu jsem šel s tím, že chci bodovat, což je být do 40 místa. Od začátku se mi běželo velice dobře a rychle to utíkalo. Samotný závod byl náročný, od startu se běželo hodně rychle, terén byl dost technicky náročný, pár set metrů jsme běželi i po sněhových polích. Bylo velké vedro, což bralo hodně sil. 22. místo je fantazie, vůbec jsem s tím nepočítal a jsem nadmíru spokojen,“ řekl exkluzivně pro BezvaBĚH.cz Honza Zemaník. „Jdu spát, mám dost,“ dodal těsně před sedmou hodinou večerní.

První ženou v cíli byla favoritka favoritek Emelie Forsberg ze Švédska – 12:38:49. Druhá doběhla novozélanďanka Anna Frost (12:46:52).

Anička Straková (Pichrtová) nakonec vybojovala 3. místo ve své kategorii, v celkovém pořadí pak dosáhla na výbornou 15. příčku.

Další naši reprezentanti si počínali takto: Klára Rampírová 19:44:19, 9. místo v kat., Petr Míl 13:35:07, 7. místo v kat., Radek Brunner 13:54:13, 8. místo v kat., Jan Bartas 14:20:17, 37. místo v kat.

Dnes odpoledne v Chamonix odstartoval i Vertikal kilometer, kde zvítězil Kilian Jornet těsně před Italy Bernardem Dematteisem a Urbanem Zemmerem. Jan Havlíček dosáhl vrcholu nad městem na 21. místě celkového pořadí, Pavel Brýdl byl 48., Radim Berka 81., Iva Milesová na start nenastoupila.

V neděli se pak můžeme těšit na SkyMarathon (Denisa Krejčiříková, Michaela Mertová, Radim Berka, Pavel Brýdl, Jan Havlíček, Jan Mrázek).