Závěrečná Cimrmanova etapa ukončila 22. ročník Moravského ultramaratonu. První běžci postupně odstartovali již v 8 hodin ráno a ti poslední, první v celkovém pořadí se vydali na stíhačku v 11 hodin. Byla jich opět téměř stovka – přesně 95, jen o dva méně, než při první Lomnické etapě. Je symbolické, že první a poslední etapa, obě dvě s místem startu a cíle v Lomnici byly nejpočetněji obsazené. Lomnice, již po desáté hostící účastníky Moravského ultramaratonu, je místem běžcům zaslíbeným.

Počet nastoupaných metrů této etapy činil 912 m, na startu bylo zataženo s teplotou vzduchu ráno lehce pod 20°C a v průběhu dne až 24°C. Během etapy mírně zapršelo, nicméně etapu nelze nazvat jako deštivou. Vyšší počet startujících a absolvování dvou kol okolo Lomnice přineslo zvýšenou koncentraci běžců a častější vzájemné předbíhání po trase. Přesto k žádným dramatickým změnám nedošlo.

Opět zvítězil Daniel Orálek (3:21:22), druhý byl podruhé Michal Glier 3:35:19 a třetí většinou třetí Josef Cacek (3:35:19). Ze zahraničních běžců byl nejrychlejší opět Polák Wieslaw Prozorowski na 17. místě, 19. byl Wolfgang Wellensiek z Německa a 38. byl Slavomír Růžek ze Slovenska. Mezi ženami zvítězila Tereza Procházková (3:52:24), na druhém místě doběhla Tereza Gecová (4:00:16) a třetí byla Pavla Všetečková (4:03:02). Nejrychleší zahraniční běžkyní byla Němka Sigrid Hoffman na 7. místě, 9. byla Polka Justyna Grzelak a 12. doběhla Cornelia Balke z Německa.

Krátce po doběhu běžců bylo možné vyhodnotit celkové pořadí 22. ročníku Moravského ultramaratonu. Loňské prvenství obhájil Daniel Orálek v celkovém čase 23:03:04, druhé místo také obhájil Michal Kovář (24:20:59).

Je zajímavé, že Dan i Michal se oproti loňským výsledkům shodně zlepšili o 30 minut. Třetí celkově byl Josef Cacek 24:47:58, který úspěšně navázal na loňské prvenství při MiniMUM.

Čtvrtý byl Ivan Šarlinger (26:05:16), pátý Robert Šamonil (27:52:48), šestý Jaroslav Kuben (28:21:31), sedmý první zahraniční běžec Wieslaw Prozorowski (28:49:30), osmý Robert Dohnal (28:54:26), devátý Tomáš Kocman (29:02:31) a desátý Ondřej Prokop (30:01:08). Druhým zahraničním běžcem byl celkově 11. Michael Kiene z Německa (30:24:34) a hned za ním doběhl Slavomír Ružek ze Slovenska.

Mezi ženami suveréně zvítězila celkově mezi muži 11. Zdeňka Komárková (30:01:47) se čtyřhodinovým náskokem před Sigrid Hoffman z Německa (34:08:07), třetí doběhla Justyna Grzelak (35:40:24), čtvrtá Alena Žákovská (36:08:34), pátá Veronika Kleinová (37:52:00), šestá Cornelia Balke z Německa (38:05:02), sedmá Petra Bielinová (41:47:37), osmá byla nejzkušenější mezi ženami Sigrid Eichner z Německa (45:24:23), která se meziročně dokázala zlepšit téměř o 3 hodiny (!), devátá doběhla Sara Kortyka (48:43:13) a desátá byla Birte Siebe, obě z Německa.

Závod úspěšně dokončili nejen běžecké osobnosti Reiner Schädlich (*1945 / 41:13:53), Hans Joachim Meyer ( *1939 / 46.23:15), oba z Německa a Andras Maczo (*1949 / 50:25:21) z Maďarska, ale i Stanisla Juránek, který podal heroický výkon a úspěšně absolvoval všechny etapy v čase 42:40:19 !

Ve tříetapové variantě MiniMUM zvítězil mezi muži Martin Šerák (12:20:05), druhý byl Pavel Mezera (12:25:00) a třetí doběhl Ivan Veškrma (12:28:19). Mezi ženami zvítezila Tereza Procházková (12:20:05), před Pavlou Všetečkovou (13:02:02) a Miladou Barešovou (13:24:06). Za zmínku stojí, že Tereza byla rychlejší, než nejrychleší muži. MiniMUMu se zúčastnilo 27 účastníků (6 žen a 21 mužů), což je podstatný nárůst oproti 10 loňským účastníkům.

Celkem se 22.ročníku MUM zúčastnilo 173 běžců, což znamená více než 50% nárůst oproti loňskému rekordnímu ročníku se 115 startujícími. Všechny etapy dokončilo 41 běžců, což je o 10 více než vloni.