„No nic, na plastiku a odsátí už to nestihnu, tak si jdu aspoň umýt hlavu. Pak vypiju vejce, to prý dělá Kája Gottů, aby měl fajn hlas. Ráno zavolám tchýni, ta mě umí správně nakopnout,“ napsala v předvečer závodu na facebooku moderátoka akce Hanka Sirová.

Už tyhle věty věštily, že bude Báječný letní kros plný úsměvů, dobré nálady a radosti z běhu. A taky byl. Celkem 74 dospělých si to užilo na náročných tratích o délce 4 km a 8 km. A to nepočítáme děti, kterých bylo 35 minimálně.

Prvními mistry světa v krosu Báječných žen v běhu se stali Petra Černá a Miloš Bosnovič, kteří vyhráli osmikilometrový závod v čase 50:11 resp. 40:41.

Nejrychlejšími v absolutním pořadí byli Martin Fořt (35:45) a Dagmar Nesládková (43:50).

Na poloviční trati byli nejrychlejší Petr Pospíšil (26:09) a Jana Valenová (23:17). První žena tedy nadělila prvnímu muži téměř 3 minuty, rychlejší byla i Jana Dolečková (24:49), která absolvovala vůbec svůj první závod v životě.

Mistry světa na této trati se stali Jana Dolečková a Aleš Příborský.

„Nikdy jsem na závodech nebyla a snad ještě někdy poběžím, bylo to fajn a doufám, že jste si to všichni užili,“ řekla šéfka občerstvení Jana Selingerová a pokračovala, „a samozřejmě děkuji všem bájenkám, které napekly a donesly své výtvory. Buchty od Boženky Malečkové byly boží – příště Boženko 2× tolik. Peťka Jeníková měla výborný perník a ty slané tyčinky byly taky úžasné, po nich se jen zaprášilo. Velký ohlas měl i makovec s ovesnými vločkami, takže příští rok si prosíme taky 2× tolik.“

„Myslím že se závod povedl hlavně díky tomu, že přijeli všichni, ženy, muži, celé rodiny i s dětmi, které doprovázely babičky i dědové. A bez těchto lidí bychom tam stáli na závodní louce sami,“ hodnotila účast Karolína Jeníková, staronová šéfka bájenek.

„Cestou byl pěkný terén, kopečky a tak trochu blátíčko,“ usmíval se bosoběžec v sukni Tomáš Zahálka, který si stupně vítězů užíval opravdu s chutí.

„Ještě dnes mám ze včerejška tu příjemnou husinu a slzu v oku, bylo to proste boží,“ sdělovala na facebooku Báječným ženám Pavla Bergrová, která přivezla sebou své dvě malé děti.

A že se závod opravdu vydařil, to snad nejlépe vyjádřila Šárka Štrobachová: „Chtěla bych strašně moc poděkovat všem, kdo se podíleli na dnešním mistrovství světa báječných žen, všem organizátorům, traktoristovi, který sekal trávu.“

„Všem kdo balili nádherné výhry, všem, kdo přivezli ty úžasné dobrůtky, i tomu, kdo vymyslel, že se po doběhu bude podávat meloun, Elevenu, Muc-off, Verunce a spol. za hlídání raubířů, těm, kdo značili trasu, fotografovi, speakerům Hance a Martinovi, tomu kdo vybíral trasu (i když teda to byla pomsta výborná).

„Všem kdo běželi, všem kdo fandili, naší úžasné babičce, která běžela s dětmi a hlídala, svému muži, že mne podporuje, prostě všem díky za báječný, ale opravdu upřímně báječný a krásný den, který jsme s vámi všemi mohli dnes prožít. Jsem opravdu ráda, že jsem vaše.“

Výsledky

Foto 174× – BezvaBĚH

Foto 733× – Iscarex

Foto 180× – Báječné ženy v běhu

Foto 451× – Lenda1

Web Báječných žen v běhu