Po roce zažila malebná obec Slopné u Luhačovic opět běžecký svátek. Už po sedmé se zde v neděli konal klasický kros, avšak s parametry běhu do vrchu.

Letošní ročník byl bezesporu největší sportovní událostí v této moravské „dědině“. Kvalitní obsazení tohoto běžeckého podniku ve všech kategoriích zajistilo zařazení běhu do Maratonstav Českého poháru v běhu do vrchu 2011.

Celkový počet startujících v kategorii dospělých dosáhl 84 běžců. Tradičně se tohoto běhu účastní závodníci ze Slovenska, hlavně také z důvodu pohodové rodinné atmosféry, kterou kvalitní organizací garantuje běžecká duše, vynikající běžec, Mirek Švihel se svou běžeckou rodinou a přáteli.

S náročnou tratí, 4,5km prudkého stoupání a 5,5km poměrně členitého terénu, si mezi muži nejlépe poradili Lukáš a Martin Kučerovi z VSK Univerzity Brno, když oba překonali traťový rekord Václava Bitaly (36:32) shodným časem 36:11min.

Všechny ženy, které se závodu zúčastnily, si zaslouží obdiv, s jakou vervou se pustily do souboje s těžkou kopcovitou tratí. První v cíli byla Petra Pastorová z MK Seitl Ostrava – 44:58min, která překonala traťový rekord Martiny Vévodové 45:02min z roku 2008. Mimochodem Petra v sobotu zvítězila v Běhu na Svatý Hostýn a v pátek v neméně náročném závodě Chlebovice – Kubánkov – Chlebovice.

Většina běžců si pochvalovala pěknou trať i dobrou organizaci závodu s výbornou diváckou kulisou.

Věříme, že příští rok se k nám do Slopného vrátí minimálně stejný počet závodníků jako dnes.