V neděli byl odstartován běh na 10 000m se symbolickým názvem Zlatá desítka Emila Zátopka, který je součástí běžeckého seriálu ZÁTOPKŮV ZLATÝ TÝDEN. Jeho součástí jsou tři běhy: 20.července – 10 000 m, 24.července – 5 000 m, 27.července – maraton (+ půlmaraton, + 10 km).

Absolutním vítězem Zlaté desítky se stal Lukáš Pomezný z Kostelce nad Labem, který zvítězil časem 33:57,15 min., na 2.místě doběhl Vlastimil Šroubek ml. z pořádajícího klubu SC MARATHON PLZEŇ v čase 34:52,64 min. a na 3.místě skončil Michal Kovář z TJ Slavoj Banes Pacov časem 36:11,68 min.

V kategorii žen zvítězila Vanda Kadeřábková-Březinová z SG Plzeň – Petřín časem 44:49,35 min. a obhájila tak své loňské vítězství. Na 2.místě doběhla Michaela Hajduková z Dukly Praha časem 46:08,92 min. a na 3.místě skončila Blanka Francová z Běžeckého klubu České spořitelny časem 46:55,78 min.

Výkony účastníků Zlaté desítky byly, tak jako v loňském roce, velmi ovlivněny teplým tropickým počasím. Bylo 35°C, takže většina běžců používala v každém kole vodu na opláchnutí, která jim byla podávána v cílové rovince.

Závodu se nakonec zúčastnilo celkem 56 mužů a 16 žen , kteří byli rozděleni do dvou běhů (v prvním bylo 42 a ve druhém 30 účastníků). Všem, kteří závod dokončili, patří poděkování a velká gratulace.

Celkem bylo přihlášeno přes 90 účastníků , ale někteří právě kvůli teplému počasí na start nenastoupili nebo nepřijeli.

Běžecký seriál pokračuje ve čtvrtek 24.července 2014 Zlatou pětkou Emila Zátopka opět na atletickém stadionu AK Slavia Praha. Start hlavního závodu bude v 17.50 hodin. Zatím je přihlášeno 88 účastníků (63 mužů a 25 žen). Přihlásit se na tento běh je možné i v den závodu od 15.30 do 17.00 hodin, kdy bude registrace ukončena.