William Tullis, kterému je teprve 7, zdolal pětikilometrový běžecký závod v čase 21:20,9 minuty.

Stalo se tak minulý víken ve městě Rome v americkém státě Georgia.

Překonal stávající rekord své věkové kategorie o plných 53 vteřin. Předchozí rekord 22:14, jak bylo uznáno asociací pro silniční závody (ARRS), držel Adrian Gandar z West Palm Beach na Floridě.

Nebyla to jeho první pětka, na začátku tohoto roku zvládl pětikilometrovou trať něco málo přes 22 minut.

Jeho pravou láskou je ale triatlon. S ním začal, když mu byly 4 roky. Williamův otec tehdy uvedl: „Neměl silné ruce, aby si dokázal odepnout přilbu po kole, tak doběhl s přilbou na hlavě.“

Během posledních tří let se z kluka stal dokonalý triatlonista. V srpnu vyhrál ve své věkové kategorii mistrovství v dětském triatlonu.

William běhá a jezdí na kole pouze jednou týdně, plavání věnuje i několik dní v týdnu.