Plnou nůši dárků nese svým běžcům nejen nadpozemské batole, ale také pořadatelé oblíbeného seriálu Salomon Trail Running Cupu. Těsně před vánoci oznamují řadu zajímavých novinek včetně termínů pátého ročníku 2015.

Tak především do programu přibydou dva letní závody – Krkonošský horský maraton a City trail Ostrava. Vrací se také drsný běh na Ještěd. A naopak vypadá Běh za trojzubým hřebenem v Boskovicích a Lesní běh v Říčanech.

„Stále chceme přinášet především zážitky, proto míříme do nejvyšších českých hor, ale i unikátních městských kulis,“ říká Martin Dvořák z pořadatelského týmu. „Bohužel jsme proto vyřadili Boskovice a Říčany, které přece jen tyto parametry úplně nesplňují. Nejde nám prioritně o maximální počet účastníků za každou cenu, vždyť právě oba tyto jinak krásné běhy byly rekordní. Opravdu chceme především nabídnout originální běžecké akce,“ dodává.

Kalendář tedy zahájí původní Králický Sněžník, následuje první City trail Praha. V létě přijde City trail Ostrava, Krkonošský maraton a nejpestřejší půlmaraton Lipno. Na podzim se běžci vydají na Ještěd, do Beskyd a na golfové jamky v Motole.

Oproti loňsku tedy jeden závod navíc – do žebříčku se jich počítá všech sedm. „Čím delší, tím lepší, potvrzují nám účastníci. Na druhou stranu chystáme doplňkové závody na kratších, většinou polovičních tratích pro ty, kdo si napoprvé třeba netroufnou,“ prozrazuje Dvořák. Vyhlašovat se budou i dvojice – pánské, dámské a smíšené.

Pozor, díky exkluzívním destinacím většinou v národních parcích a chráněných oblastech, přichází omezení startovního pole. Každý závod bude mít vyhlášený limitovaný počet účastníků za (v předstihu) limitní startovné. „Předplatné“ na všechny závody pořídíte za zhruba třípětinovou slevu za 1 500 Kč.

Registrace na webu www.strc.cz se otvírají 1. 1. 2015 ve 12.00.00! Vyhlášení celoročních výsledků všech deseti věkových kategorií proběhne v listopadu v rámci outdoorového festivalu Obzory v Praze. Všichni účastníci získají krom zážitků památeční dárky a na závodech tradiční benefity – levnější ubytování, sprchy, parkoviště zdarma, slevy na běžecký materiál od Salomonu a Suunto, čerstvě i elektronický diplom a další.

„Dokázali jsme přilákat nejnabitější pole elitních domácích běžců v čele s Krupičkou, Zemaníkem, Kocourkem, Homoláčem, Schornou. Teď bychom rádi pozvali i cizince. A rovnou ty nejlepší, jednáme s Kilianem Jornetem,“ slibuje Dvořák světovou jedničku trailových běhů a zároveň famózního katalánského skialpinistu. Co ho naláká víc – Praha nebo Krkonoše?

Salomon Trail Running Cup 2015

13. 6. Dolní Morava 30 km

Až pod vrchol Králického Sněžníku a zpět… Už potřetí. Do kopců a přes kořeny rašelinišť, skutečně mimořádná chuťovka.

27. 6. City trail Praha 11 km

Zůstává se ve strmých kopcích na Petříně. Patrně se změní trasa na delší a kratší okruh, aby běžci poznali více zákoutí staré Prahy.

18. 7. City trail Ostrava 13 km

Poběží se industriální zónou hutí a pecí hornické metropole. V termínu nejlepšího hudebního festivalu v zemi Colours of Ostrava. Těšte se na překvapení!

8. 8. Krkonošský horský maraton 42 km

Po hřebeni nejvyššího pohoří země, skutečně královský závod se stoupáním okolo tří tisíc metrů. Trasa se tvoří ve spolupráci s Horskou službou.

23. 8. Horský půlmaraton Lipno 21 km

Nejspíš nejbarevnější závod od hladiny nádrže do sjezdovek a skal, podél divoké řeky až na vrchol Stezky korunami stromů a k Alpské vyhlídce.

20. 9. Ještěd 15 km

Tady poznáte nejdrsnější krpál túry, z něhož se poběží po hřebeni dále než před třemi lety při premiéře, kdy se tu obíhal pohár mistra fotbalové ligy (teď hrají místní spíš o sestup…).

10. 10. Beskydská 15 (km)

Ze ski areálu Opálená do Čeladné a vzhůru k beskydským vrcholům v melancholické atmosféře probouzejícího se podzimu.

11. Běh přes motolské jamky Praha 8 km

Originální finále v podobě krosu jak z obrázků Kamila Lhotáka či Tomáše Bíma. Na své si v závěru přijdou i tretry.