Zpod Vítězného oblouku se vydáte po Champs Élysées k Place de la Concorde s celou metropolí u nohou… Před vámi ještě skoro čtyřicet kilometrů. Vedle padesát tisíc běžců. Vyrazte na Pařížský maraton! V dubnu 2015 můžete stanout na startu jako VIP host. Jak na to?

Přitom stejně jako v Praze, i v Paříži už je od 1. prosince pro nadcházející rok vyčerpána kapacita startovních čísel. Jedno z nich má však zarezervováno výherce české soutěže Isostaru. Pokud do 18. ledna 2015 zodpovíte správně soutěžní otázku na facebooku, zařadíte se do pole uchazečů o běžecký výlet do města nad Seinou. Ještě pět následujících týdnů se dále soutěží o sportovní tašky a produkty Isostaru.

Ale hlavně se hraje o Paříž. Ta má Eiffelovku, Pigale, Pére Lachaise, anebo Roland Garros i maraton. A vy dostanete nejprve zázemí realizačního týmu pro přípravu, pak letenku do dějiště závodu a zpět a tři noci v hotelu. K tomu vstupenky na doprovodné akce.

Poprvé se v Paříži běželo už v roce 1896, ale jen 40 kilometrů, aby se závod odlišil od olympijského maratonu v Aténách.

Novodobá historie se píše od roku 1976, podnik se brzy zařadil po bok největších kontinentálních matadorů Londýna a Berlína.

Loni se tu ve svém maratonském debutu pokoušel (marně) o světový rekord trojnásobný olympijský vítěz na 5 a 10 000 metrů, etiopský vytrvalec Kenenisa Bekele. Nakonec aspoň traťový rekord 2:05:03 a cítil se velmi spokojeně. Rovinatá trať a báječná atmosféra tady slibují výjimečné výkony.

Na občerstvovačkách se podává i pivo, víno nebo ústřice jako v každé správné francouzské restauraci. Běží se v neděli 12. dubna 2015, tedy zbývají víc než tři měsíce na solidní trénink. Pořadatelem je společnost ASO, ano, stejná, co organizuje Tour de France.