V sobotu 17. září 2011 v Katowicích proběhlo 4. Mistrovství Polska v běhu na 24 hodin. Na startu se sešla polská ultramaratonská špička, mnoho ultravytrvalců s osobními rekordy přesahující 200 km v běhu na 24 hodin nebo 300 km v běhu na 48 hodin. Ve hře nebyly jen národní mistrovské tituly, ale i kvalifikační limity pro Mistrovství světa a Evropy, které budou v září příštího roku hostit Katowice.

Ve 12.00 hodin vyběhlo 66 ultravytrvalců ze 4 zemí ( Polsko, Bělorusko, Litva a Česká republika ) na 2,5 km dlouhý okruh. Počasí bylo příjemné, polojasno, bezvětří, teploty se pohybovaly kolem 20°C, polovina okruhu byla ve stínu. V noci bylo teplo ( polovina závodníků běžela v noci v tílku nebo v tričku s krátkým rukávem ), bezvětří, jasná obloha, okruh byl dobře osvětlen.

Mezi muži zvítězil Marcin Sieja, který výkonem 246,119 km překonal polský rekord. Na 2. místě se umístil Piotr Sawicki, který uběhl 237,028 km, na 3. místě skončil Pawel Szynal výkonem 219,743 km. „V noci se mi běželo skvěle, některé úseky jsem běžel v tempu 4:50 minut / 1 km. Proto mi v poslední hodině závodu docházely síly“, uvedl vítěz závodu Marcin Sieja.

Mezi ženami potvrdila roli favoritky Aleksandra Niwińska ( AWF Katowice ), která obhájila své loňské prvenství a výkonem 220,676 km překonala svůj osobní rekord o 3 km. Na 2. místě se umístila Alicia Banasiak výkonem 202,307 km. Alicia běžela v prvních hodinách závodu s Aleksandrou, ale nestačila jejímu strojovému tempu. Proto si běžela svůj závod a chtěla si překonat osobní rekord, což se jí nakonec povedlo o 9 km. Na 3. místě se umístila Agnieszka Mizera, která zdolala vzdálenost 182,931 km.

V závodě startovali i 2 čeští ultravytrvalci. Libor Svozil ( MK Seitl Ostrava ) při svém debutu v závodě na 24 hodin uběhl 196,469 km, umístil se na celkovém 11. místě, ve své věkové kategorii obsadil 3. místo. Miroslav Osladil ( Irico Olomouc ) uběhl 177,500 km, se v celkovém pořadí umístil na 19. místě, ve své věkové kategorii byl na 2. místě.

„Byl to masakr, především závěr závodu. Poslední dvě hodiny jsem nebyl schopen pořádně zvednout nohy. Levé koleno jsem měl nateklé, jako kdybych tam měl místo jednoho jablka dvě. V koleni jsem skoro nemohl ohnout nohu. Za mohutného povzbuzování Otto Seitla a Jarmily Mathonové jsem se nakonec došoural do cíle v osobnímu rekordu. Oběma moc děkuji“, řekl spokojený Libor Svozil, člen Maraton klubu Seitl Ostrava.