Několik českých běžců si poslední den roku 2014 dalo dostaveníčko na německé klasice v Peuerbachu.

Kvalitně obsazený závod vyhrál Victor Chumo z Keni, když 6.800m dlouhý silniční běh zvládl za 19:04 o prsa před domácím borcem Richardem Ringerem.

Solidní 5.místo vybojoval Milan Kocourek – 19:29, jedenáctý byl Jakub Holuša – 20:01 a 16. Honza Kreisinger – 20:10.

„V krásných zimních podmínkách jsem vyválčil 11.místo a čas 20:01, což dělá průměr 2:57 na kilometr. Letos o něco pomaleji než loni, ale důležité je, aby to lítalo v březnu. Tak všem přeji krásného Silvestra a do nového roku hlavně zdraví. Držte se,“ napsal na svém facebooku Jakub Holuša.

Lucie Sekanová absolvovala trať dlouhou 5.100m a doběhla na pěkném 7.místě – 16:49.