Navzdory rannímu dešti, které tak trošku odrazovalo, se v Ostravě-Třebovicích sešlo na startu tří závodních tratí 85 běžců. Na té nejdelší, maratonské, se objevila nad poměry kvalitní sestava, Daniel Orálek, Petr Vabroušek a Milan Merva.

Ta prakticky po celou dobu závodu udávala tempo, až tedy do posledního osmého kola, kdy nastoupil Orálek, aby si tak už pošesté za sebou doběhl pro vítězství. Tentokrát v čase 2:44:47.

Pro druhé místo si doběhl Milan Merva – 2:46:33, pro třetí pak Petr Vabroušek – 2:50:42.

„Do Ostravy jsem si přijel kvalitně potrénovat. Až do osmého okruhu jsme běželi tři, pak to Dan utrhl a já si v klidu doklusal pro třetí místo. Za 14 dní odlétám do izraelského Eilatu na Israman Ironman,“ usmíval se Vabroušek.

Izraelský Ironman je mnohými považován za nejtěžší na světě. Petr zde vyhrál jak v uplynulém, tak i v roce 2013. Věříme, že ho dáš i potřetí Petře!

Maraton absolvovala také jedna žena, tou byla Natalia Pszczólka z Polska – 4:35:38.

Na půlmaratonské distanci zvítězil Jan Fousek – 1:20:46 před Radomírem Bursou – 1:23:07 a Zdeňkem Bokulíkem – 1:24:37.

Ženy nastoupily dvě, Tereza Šádková – 1:38:17, Helena Jančářová – 2:16:30.

Maraton – kategorie muži 46–55let: 1. Roman Baláž 3:08:48, 2. Rostislav Petráš 3:26:46, 3. Rostislav Bolek 3:34:47

muži 56–65let: 1. August Jakubik (POL) 3:09:50, 2. Roman Slowioczek 3:33:46, 3. Vlastimil Dvořáček 3:49:45

muži nad 65let: 1. Alexander Simon 3:46:57, 2. Miroslav Krumer 4:05:37, 3. Zdeněk Kopecký 5:19:19