Paul Giblin ze Skotska vyhrál 13.ročník 120 km dlouhého silničního závodu De Zestig van Texel v čase 9:24:15. O 46 sekund zaostal za traťovým rekordem. Na skvělém druhém místě skončil Daniel Orálek s časem 9:59:29, třetí doběhl domácí Christiaan van Meurs za 10:39:30.

Zajímavý souboj se odehrával mezi naším Orálkem a Holanďanem Pieterem Mansem.

„S Mansem jsme běželi na zhruba stejné úrovni až asi do 70. kilometru, kde jsme zjistili, že jsme seběhli z trasy. Minuli jsme odbočku z pláže do lesa, kde nás měl čekal doprovod na kole a potom check point s občerstvením. Byla to chyba pořadatele, protože tam měl být člověk, který nás měl nasměrovat, ale nebyl tam. Odbočili jsme o 5 km později a museli vrátit na zmíněnou kontrolu. Tam jsem předběhl Pietera Manse a on potom vzdal. Prý právě kvůli tomu, že to psychicky neunesl, že se musel vracet a že jsme běželi náročnější trasu a bez možnosti občerstvení. Na vzdálenost to nebyl skoro žádný rozdíl, možná jen 1 km navíc, ale bylo to po pláži v silném protivětru,“ popisoval dění na trati Daniel Orálek.