Slezanskou desítku na dráze dnes s přehledem vyhrál polský borec Tomasz Wróbel, když doběhl do cíle v čase 34:40. Na druhém místě se umístil další veterán Pavel Michna z TJ Slezan Frýdek-Místek – 35:30 a na třetím skončil 44 letý Vladan Šindelek (Tis Vilhelm) – 35:35.

V kategorii žen zvítězila Adéla Esentierová z Baláž Extreme Teamu Ostrava, když desetikilometrovou trať zvládla za 42:24. Jako druhá se v cíli objevila Petra Čaganová – 46:17 a na třetím místě skončila Ludmila Šokalová – 48:35 (obě Slezan F-M).

Hlavní organizátor 29. ročníku Slezanské desítky Josef Nejezchleba dnes přivítal na atletickém stadionu ve Frýdku rekordní počet 128 účastníků. Z toho plných 78 dětí soutěžilo v několika věkových kategoriích v běhu na 300m. Do hlavního závodu na 10 000m pak nastoupila rovná padesátka dospělých.

Počasí bylo ideální, teplota kolem 20°C, téměř bezvětří. Účastníci byli rozděleni do dvou běhů. V prvním nastoupili mladší běžci, muži do 34 let a muži 35 až 44 let. Druhý běh absolvovali muži kategorie 45 – 54 let, nad 55 let a také ženy bez rozdílu věku, kterých bylo pouze pět.

První tři muži v pořadí Wróbel, Michna a Šindelek jsou již veteráni (od 35 let) a až na čtvrtém místě závod dokončil běžec kat. do 34 let Jan Fousek (MK Seitl Ostrava) – 35:40. Tento teprve dvacetiletý mladík, původem orienťák, jde letos opravdu výkonnostně nahoru a láme jeden osobák za druhým. Je vysoký, štíhlý, má dobrý běžecký styl i techniku a jde vidět, že ho běhání a zejména závodění opravdu baví. Příští rok nás ještě hodněkrát překvapí.

Výborný závod odběhli také padesátníci Kryzstof Badera z Polska (36:29) a Petr Jadrníček z Lokomotivy Ostrava – 36:51. Petr Jadrníček tak, jako Honza Fousek absolvovali před deseti dny Ostravský maraton!

Kategorii mužů nad 55 let vyhrál Miroslav Kravčík z BK SAK Ložiska Karviná.

Závodu se také zúčastnil, kdysi výborný běžec, Josef Tatarka, který v 74 letech uběhl dnešní desítku za 66:29.