V sobotu proběhlo v Žilině Mistrovství Slovenské republiky v ultramaratonu na 50 km. Tradiční Den Supervytrvalca se konal na Boriku po dvaadvacáté. Do závodu nastoupilo 25 ultravytrvalců ze Slovenska a Ukrajiny. Trasa vedla Sadem Mieru (známější je pod názvem Kamelia) po okruhu o délce 944 metrů.

Mezi muži podle očekávání zvítězil Peter Tichý, který 50 km uběhl v čase 3:16:28 h a získal tak svůj čtvrtý titul mistra Slovenska v řadě. Vyhrál v letech 2008 – 2011.

Peter Tichý je také vynikající chodec, je osobní rekord v chůzi na 50 km je 3:51:22 h.

Na druhém místě se umístil Vladimír Balogh časem 3:31:03 hodin a těsně za ním doběhl letošní mistr Slovenska na 100 km a loňský vítěz Moravského ultramaratonu Ondrej Evin, který 50 km trať zvládl za 3:31:29 h.

Nejlepší mezi ženami byla a titul mistryně Slovenska získala Eva Hatalová, která padesátikilome­trovou trať uběhla za 4:40:53 h. Druhou ženou v cíli byla Janla Koledová – Žideková s časem 4:47:47 , bronzová skončila Zlatka Semanová – 4:58:29 hodin. Závod absolvovaly čtyři ženy.

VÝSLEDKY

FOTOGALERIE PETERA TICHÉHO

Autorem příspěvku je Libor Svozil, člen Maraton klubu Seitl Ostrava, jehož oblíbenou disciplínou jsou tratě delší než 42,195km. Jeho druhou vášní je metalová hudba.