Slušné kopečky, blátivý podklad i střelba na jedné z přilehlých zahrad zdejšího letiště zpestřily Krále Točné, vodácký běh série Dusmen Grand Prix na jižním kraji metropole. A taky další díl Pražského běžeckého poháru. Vítězství získali atlet a kanoistka, resp. Tomáš Mach a Káča Macháčová. Věru to souznění.

„Zdá se, že se nám podařilo udržet rodinnou atmosféru, i když jsme očekávali vyšší účast. Davy stejně nepřitáhneme a to je vlastně dobře,“ řekl ředitel závodu Pavel Mráz.

Konkurence běžeckých podniků je o podzimních víkendech skutečně drtivá. Avšak absolutní čísla o počtu účastníků nejsou jediným kritériem kvality. Tady zase borci mohli celou 8,5 km trať běžet a nestát někde ve frontách, nebo pak v cíli zpocení čekat na suché oblečení. Odběhly i děti, které se pak zabavily na oploceném hřišťátku.

Vyhrál tedy 23letý Tomáš Mach z týmu hrozivě znějícího názvu – Ztělesněné zlo (32:12). Jiří Franz z Kerteamu ztratil 24 vteřin a třetí Filip Peřinka 1:14 minuty.

Mezi ženami byla nejlepší Káča Macháčová, kanoistka a úspěšná účastnice první české Xterry, za 38:14. Tři a půl minuty za ní doběhla Martina Součková ze Slavie a třetí byla Vendula Karbanová z Humanity.

Ukázala se i řada zajímavých tváří – medailisté ze světových kanoistických podniků. Nejlíp běžel člen elitního reprezentačního čtyřkajaku Lukáš Trefil na 12. místě, 1:06 za ním skončil deblkanoista Filip Dvořák, 17. ještě třeba Jan Štěrba. Tradiční účastník Transalpů a Dolomitenmanů Honza Škrabálek byl dokonce pátý.

„Děkujeme všem okolo za pomoc, závodníkům za výkony a příští rok zase! Předběžně 15. října,“ dodal říďa Mráz, zvaný Stoupa.