Na náměstí v Boskovicích na Blanensku dnes odstartoval druhý ročník Běhu za sedmizubým hřebenem.

Tento závod, který je součástí seriálu běhů v terénu Salomon Trail Running Cup získává na popularitě. Zatímco loni se jej zúčastnilo 152 běžců, letos bylo ke startu předem přihlášeno více než 750 zájemců. Dalších pár stovek se přihlásilo přímo v den konání závodu. V hlavním závodě nenechal nikoho na pochybách Daniel Orálek z Moravské Slávie Brno (37:36), který tak zopakoval své loňské vítězství. Na druhém místě o téměř dvě minuty později doběhl Rosťa Pukl z VSK Uni Brno. Na třetím místě skončil kladeňák Josef Poduška (Maratonklub Kladno). V ženské kategorii zvítězila, loni třetí, Milada Barešová (Bambas Elektroodpady) za 45:57. Kromě tohoto hlavního závodu na 10,5km pořadatelé připravili pro širokou veřejnost Salomon běh na 4km, Hobby běh na 1,6km a několik běhů pro děti od 50m až po 1600m. Běh za sedmizubým hřebenem je spjat s charitativním projektem „Pomáhej s námi", který má za cíl podpořit zdravotně postižené a handicapované boskovické občany. Velkým lákadlem byl také večerní koncert Petra Bendeho.