V neděli ráno zatápěla mužům na Jarní desítce v Kravařích Simona Vrzalová z SSK Vítkovice.

Po 3 letech se vrátila tato talentovaná běžkyně zpět na silnici a hned v prvním ostrém závodě dokázala suverénně zvítězit. Její cílový čas v běhu na 10 km byl 35:09!

Nelze nezmínit její velký úspěch na letošním halovém MČR v Ostravě, kdy skončila na 1500 m na výborném druhém místě s časem 4:28,54.

Jarní desítka se běžela už posedmé. Účast běžců byla opět mimořádná, protože jich dorazilo celkem 148.

Před hlavním závodem s závodilo se také v mladších kategoriích. Celý závod foukal mírný vítr a bylo přijatelných 7 stupňů. Byť se jedná o trať, která je spíše rovinatá, je třeba si dávat pozor na správné rozložení tempa.

Celkovým vítězem se stal Marek Causidis, který doběhl do cíle v čase 33,27.

Po závodě bylo pro běžce připraveno bohaté občerstvení v podobě chleba se škvarky a domácím hamburgerem.

Vše probíhalo hladce včetně závěrečného vyhlášení vítězů v jednotlivých kategoriích.