V pátek dosáhl ve francouzských Alpách výborného výsledku Petr Žákovský, když doběhl na 7. místě na 80 km du Mont-Blanc. Stal se tak nejrychlejším Čechem v historii tohoto závodu.

„Do Chamonix jsem přijel s předstihem, abych mohl na trailech kolem něco poběhat a nasát trošku řídkého vzduchu. Samotný závod startoval již v pátek ve 4 hodiny ráno. Tempo bylo hned ze startu ostré a stoupalo se na první kopec až do výše 2500m. Kvůli množství sněhu ve vrchních partiích byla z důvodu bezpečnosti mírně změněna trasa, ale na náročnosti to však neubralo. Téměř celá trať vedla v těžkém kamenitém terénu až na pár malých vyjímek. Závod jsem si rozběhl docela dobře a cítil se dost v pohodě. Začalo se to lámat někde u přehrady Emmoson na cca 40 km, kde jsem byl na 11. místě. V tu chvíli jsem věděl, že jestli chci do být desítky, tak musím zabrat. Takže jsem nad ničím moc nepřemýšlel a běžel si dle svého. Seběhy mě bavily, kopce byly někdy nekonečné, ale cítil jsem se stále v pohodě. Parádní byl seběh pod poslední kopec do Le Tour, kde to bylo strašně rychlé. Pak následoval zvlněný traverz do Les Bois a poslední 1100 m stoupání na Montevers, kde už toho měli všichni dost a slunce jelo na plné obrátky. Pak ještě seběh a milión serpentýn dolů do Chamonix a finito. Musím říct, že největší kus práce udělal brácha jako support na občerstvovačkách – měl to zmáklé a bez jeho pomoci by to bylo o mnoho těžší,“ popsal své vystoupení na Mont Blancu Petr Žákovský.