Takovou atmosféru běžecký seriál RunTour nepamatuje. Téměř po celých 5 kilometrů trati plzeňského závodu stáli lidé a běžcům fandili, tleskali, povzbuzovali. I díky tomu jich doběhlo do cíle téměř 1 500!

Že patří RunTour v Plzni mezi nejoblíbenější z celé série, je známo již déle. Vždyť právě zde na západě Čech byl celý seriál v roce 2011 odstartován. A tradice zde pokračuje.

Elitní běžci sice nenavázali na loňský rekord, přesto souboj Vítka Pavlišty s Maročanem Sajim stál za to. Marocký vytrvalec nakonec zvítězil za 31:09, právě před zmiňovaným Pavlištou (32:37) a třetím Jiřím Čivrným (35:08).

Nejrychlejší ženou byla Monika Preibischová, vyhrála v čase 35:16. Druhá skončila Tereza Čapková (35:19), za ní pak na třetím místě doběhla Ivona Rejsková (41:30).

Na pětikilometrové trati zvítězili Josef Procházka (16:17) a Adéla Stránská (18:36).