Horké počasí čekalo v neděli u Trojhalí 802 běžců a koloběžkařů, kteří se zúčastnili všech závodů v rámci 55. ročníku Ostravského maratonu. Nejhorší to měli samozřejmě maratonci, protože nastupovali na start v pravé poledne.

Největším překvapením na této královské distanci byl fakt, že zvítězil vodič. Byl jím triatlonista Milan Merva ze Zlína a cílem proběhl v čase 3:16:18. „Bylo hrozné horko, do první poloviny nás v předu pár bylo, ale to byli půlmaratonci, ve druhé jsem zůstal úplně osamocený, neměl jsem vlastně koho vést,“ usmíval se do mikrofonu Ondry Němce vítěz.

Druhým v cíli v opravdu těžkých podmínkách doběhl Pavel Nodek ze Slavkova u Brna (3:26:26).

Dalším překvapením dne bylo 3. místo v celkovém pořadí. Bral ho totiž velezkušený veterán 57letý Roman Slowioczek (MK Seitl Ostrava – 3:28:58). „Já jsem spokojený, takovou trať jako je tady v Ostravě mám rád, to mi sedí. I když celý rok běhám v jablunkovských lesích, tak nejvíce mě baví závody po asfaltu. Věděl jsem, že závod musím vzhledem k vysokým teplotám rozběhnout rozumně,“ ohodnotil svůj výkon Slowioczek.

Svůj 34. Ostravský maraton absolvoval Petr Jadrníček (Lokomotiva Ostrava). „No, co k tomu říct. Dobře jsme se opálili. (úsměv) Rozběhli jsme to s Jardou Hrabuškou (MK Seitl Ostrava) po 5:30 na kilometr, ale v druhé polovině jsem úplně odpadl, kiláky jsem pak šel po osmi až devíti minutách. No, šel… běžel jsem je,“ řekl s nadhledem svým vlastním Jadrníček.

Nejrychlejší ženou byla Iveta Fořtová z Elevenrunteam – 3:40:23, druhá skončila Karolína Kohoutková – 3:46:46, třetí pak polská závodnice Ewelina Puchała – 3:59:40.

Výsledky – maraton absolutní pořadí

Výsledky – maraton kategorie

Půlmaraton

Muži: 1. Kovář Roman 1:25:31, 2. Żak Rafał 1:29:20, 3. Pastucha Petr 1:34:14

Ženy: 1. Lisníková Lucie – 1:38:34, 2. Lachmanová Martina 1:46:24, 3. Zárubová Pavla 1:51:47

Výsledky – půlmaraton

10 km

Muži: 1. Juříček Jaroslav 44:33, 2. Boris Radek 44:46, 3. Karásek Tomáš 50:21

Ženy: 1. Huňková Helena 56:09, 2. Budinská Michaela 59:26, 3. Tkáčová Michele 59:38

Výsledky – 10 km

5 km

Muži: 1. Kubín Martin 23:27, 2. Hořínek Daniel 25:24, 3. Roupec Pavel 25:56

Ženy: 1. Sládečková Tereza 24:21, 2. Klapeťová Veronika 25:55, 3. Drastíková Alžběta 27:55