Výraznou stopu zanechali čeští běžci na závodě Red Bull 400 ve slovinské Planici, dvakrát se při výběhu skokanského můstku vydrápali až na stupně vítězů.

Letošní vítězka Red Bull 400 v Harrachově Adéla Stránská skončila v alpské Planici na skvělém druhém místě s časem 6:26,02. Loňská vítězná štafeta Slavie Praha v Planici zvítězila v opravdu silné konkurenci s časem 3:05,12.

Nejrychlejším mužem byl známý sběratel trofejí Turek Ahmet Arsalan v čase 05:09,07. Pro srovnání, harrachovský kopec šampioni umí zdolat o celou jednu minute rychleji. Planický můstek tedy skýtá ještě náročnější podmínky než krkonošský krpál. Nejlepší Čech v Planici Jiří Houdek doběhl sedmadvacátý.

Formát závodu byl mírně pozměněn vzhledem k povětrnostním podmínkám, podobně jako v srpnu v Harrachově. Pořadatelé museli kvůli dešti snížit počet běhů. Každý závodník běžel jednou ve své kvalifikační skupině a již tyto časy byly použity jako konečný výsledek. Odpoledne se ale už vyčasilo, takže si závod mohli vychutnat skutečně všichni, běžci, diváci, ale i fotografové.

Red Bull 400 se kromě Česka a Slovinska pořádá také ve Finsku (Kuopio) a Rakousku (Tauplitz/Bad Mitterndorf). Mimo Evropu se letos běží v Kanadě, v USA nebo v Kazachstánu. Závodníci musí vždy vyběhnout do skokanského můstku odspoda po bubnu až na samotný vrchol.