Slavností vyhlašování RockMachine Hradeckého běžeckého poháru bylo již hodinu v plné proudu, pohár má silnou bikovou část, když na místo dorazil nejlepší běžec soutěže Petr Martinovský. Přední český ultra běžec se stačil pozdravit s rodinou, několika kámoši, odložit batoh a šel rovnou na bednu.

V průběhu soutěže Petr zaujal především čtvrtým místem na Krakonošově stovce a v srpnu vítězstvím v Rychnovském maratonu. Po skončení poháru si dal ještě jeden pořádný long. Byla jím říjnová Pradědova stovka, která měla ve skutečnosti 130 kilometrů.

Průběh tohoto závodu vedoucího po nejvyšších vrcholech Jeseníků měl zajímavý. Vítěz byl od startu jasný. Tomáš Štverák si běžel svůj závod – 13:56 hodiny. Petr běžel po startu ve skupince bojují o čtvrté místo, pak se posunul ke třetímu a poslední část byl ve dvojici usilující o druhý flek. Ten nakonec získal, když soupeře porazil o sekundu – 15:27:45.

V plánu měl sice ještě nějaký maratonek, ale to padlo. „O závodě delším jak čtyřicet kilometrů nechci nějakou dobu slyšet. Na podzim si dám ještě pár pěkných, ale kratších krosových běhů.“

Velkou radost měl z prvenství ve veteránech, nad 40 let náchodský závodník Hvězdy Pardubice, Jirka Doucha . "Vyhrál jsem úvodní ročník, vloni mě nedal šanci oddílový kolega Miloš Kratochvíl. Letos pohár vypustil, takže jsem rád, že jsem proti nyní už podstatně mladším soupeřům uspěl.

Soutěž žen má tradiční vítězku v Denisce Kozákové rovněž z Hvězdy, bydlí však v Hradci. Druhá byla domácí Míša Lánová, jejíž trenér Filip Lán byl celkově druhý v mladých mužích.

Soutěž veteránek vyhrála poprvé Evička Vejběrová, která stejně jako její manžel Honza, po boji v padesáti letech druhý veterán poháru, startují za CykloPokr Hradec Králové.