Tradiční běh Smetanovými sady se neuskuteční podle plánu první zářijový víkend, ale už 15. července. Je to z důvodu kolize termínu s Dožínky Olomouckého kraje. Pořadatelé RunTour se na novém datu konání dohodli se zástupci Výstaviště Flora, v jehož blízkosti se závod koná.

„Nejen pro nás, ale také pro naše běžce je to nepříjemná změna, která přišla pár týdnů po startu registrací. Vzhledem k tomu, že není možné obě akce pořádat ve stejný víkend a na shodném místě, dohodli jsme se zastupiteli Flory na změně termínu,” vysvětluje Richard Valoušek, tiskový mluvčí série.

Vhodný termín pořadatelé našli uprostřed července, kdy se v Česku nekoná další velká běžecká akce. „Chtěli jsme tak zamezit tomu, že již přihlášení běžci budou zaregistrovaní na jiný běh. I proto jsme například zavrhli další zářijové termíny, kdy se konají jiné velké běhy,” dodává Valoušek.

Pořadatelé se nyní pokusí vyjít maximálně vstříc všem, kterých se změna termínu dotkne, tedy těch, kteří jsou již na RunTour v Olomouci přihlášeni. „I když změna termínu nastala za situace, kterou jsme nemohli ovlivnit, rozhodli jsme se všem přihlášeným běžcům, kteří se běhu v novém termínu nebudou moci zúčastnit, nabídnout přehození registrací na jiný běh RunTour 2017 nebo vrátit startovné. V obou případech se na nás běžci mohou obrátit na emailové adrese info@run-tour.cz,” upozorňuje Valoušek.

Závěrem ještě za celý tým RunTour dodává. „Pevně doufám, že tuto změnu ponesou všichni sportovně a zachovají nám přízeň, bez které by naše práce neměla smysl. RunTouráci, poběžte s námi uprostřed léta, rozkvetlé Smetanovy sady budou stát za to.”

Tisková zpráva