6 závod

O předchozích ročnících tohoto závodu jsem už něco věděl tohle byl už 31.ročník takže jsem nechtěl ze zvědavosti chybět. Registrace probíhala v jídelně 18.ZŠ a pořadatelem byl Atletický klub Most vystál jsem si frontu na číslo 19 a už převlečený s číslem na hrudi vyrazil k Benediktu který je opodál. Poprvé bez běžeckého kolegy Rudolfa který měl zdravotní problémy , ale o známé tu nebyla nouze. V místě startu probíhala ještě kontrola čísel a jmen což prodloužilo čas startu a i když svítilo sluníčko bylo –4 .To bylo dost nepříjemné hlavně pro spoře oblečené běžce.Když bylo konečně odstartováno tak jsem s novými botami vyrazil co nejrychleji abych 3 x kroužil kolem Benediktu který má 2 km po asfaltové cestě. Tempo prvního kilometru 4:48 bylo na mě rychlé dál už to bylo standardnější tempo i když jsem se snažil běžet rychle nakonec jsem po kilometru zůstal zavěšený asi 10 metrů za běžcem v šedé teplákovce a to i po prvním i druhém kole. V posledním třetím kole jsem ho konečně doběhl a předběhl necelý kilometr před cílem.Zjistil jsem že šlo o starého pána což mě překvapilo protože z dálky v zimní čepici vypadal jak mladík kterého po chvíli už pár stovek metrů před cílem předběhla početná skupina běžců kteří za mnou spurtovali do cíle musel jsem přidat abych nakonec doběhl jen 8 sekund před běžcem za mnou. Čas 32:24 tempo 5:24 jsem bral všemi deseti jinak v kategorii 22 z 26 , ale s toho dva nedokončili takže výsledek nic moc přes to si času vážím protože jsem v posledních dvou měsících takhle z mého pohledu rychle neběžel a byl to takový test jestli jsem to nezapomněl. Po doběhu abych nezmrzl jsem okamžitě odcházel do vyhřáté jídelny školy .Tady jsem se občerstvil párkem a čajem prohodil pár slov se známými i neznámými sledoval vyhlášení vítězů a tombolu v které jsem nic nevyhrál. Panovala zde příjemná uvolněná atmosféra a byl to pro mě hezký konec běžeckého roku 2015 který byl mým prvním závodním.*****