11 závod

Díky nadšení běžeckého kámoše Rudolfa z loňského závodu jsem se chtěl s ním toho letošního rád zúčastnit .Do Sokolova jsme přijeli z Mostu vlakem a po vystoupení z vlaku jsem byl mile překvapen tím jak závodem žilo celé město .V místě startu sportovního areálu (s atletickou dráhou ) jsem si vyzvedl startovní balíček v kterém včetně mého startovního čísla 294 (integrovaným čipem) byli jako dárek kompresní návleky a protože mě bolely lýtka z nedávného závodu tak jsem se rozhodl poprvé běžet s kompresními návleky a rovnou v závodě. Už po deseti minutách co jsem si je navlékl jsem cítil úlevu .Toho dne bylo hrozné vedro 34c a start závodu byl s atletické dráhy ve 14:00 což nebylo zrovna ideální , ale podmínky jsme měly všichni stejné. Na startu 556 odhodlaných běžců výstřel a odstartováno trochu brzy zapínám aplikaci protože jsem k bráně startu díky množství běžců došel. Už na 3 km po otevřené silnici jsem si uvědomil , že to bude náročné když mi jeden km připadal jako dva a viděl už první běžce měnící se v chodce . Na zhruba 4 km jsem zaregistroval mladého běžce který zvracel přes svodidla silnice s které jsme záhy seběhli na cyklostezku .Tam mi vypadla láhev z ledvinky kterou mi naštěstí podala mladá hezká běžkyně tak jsem jí hned nabídl ať se napije což moc ráda udělala na 5 km bylo občerstvení kde byl nával takže jsem si díky vlastnímu zdroji vody mohl dovolit jí vynechat. Jinak na cyklostezce lemovanou stromy se mi běželo docela dobře , ale tempo jsem nezrychloval vzhledem k tomu, že jsem viděl kolabující běžce měl jsem respekt .Do 8 km to bylo ještě v pohodě , ale když jsem vběhl na sokolovské náměstí na otevřené slunce byla to jak rána pěstí .Ještě jsem oběhl náměstí plácnul si s lidmi co fandili podél a vybíhal z něj do 9 km kde se mi začala motat hlava a začal jsem ztrácet tempo předbíhat mě začalo množství běžců. Když jsem proběhl parkem u Sokolovského zámku potěšila mě parta trumpetistů kteří hráli Ring of Fire .Závěrečná fáze byla jen o tom doběhnout nohy mě neposlouchali a obrubníky byl problém abych o ně nezakopl. Konečně vbíhám na atletickou dráhu a přede mnou si všímám svého šéfa z práce tak jsem ze sebe ještě vyždímal zbytek sil předběhl a pozdravil ho což jsem asi neměl protože když jsem dobíhal už pomalu do cíle tak mě nečekaně metr před cílem ještě o 1 sekundu předběhl . Čas 1:06:13 by za normálních podmínek byl špatný , ale tady jsem to musel brát jinak. Pořadí v kategorii 53/76 celkově 272/465 takže 91 běžců nedokončilo.Závěrem bych dodal ,že to byl moc pěkný závod a to i přes nepřízeň počasí děkuji pořadatelům za skvělý zážitek .****