14 závod

V rámci zimního běžeckého poháru v Kadani jsem se poprvé zúčastnil 13 kola 15 ročníku . Na místě startu závodu jsem zaplatil jen 10 Kč a dostal číslo 38 na startu 112 běžců . Ze zadních pozic jsem s velkým respektem vyrazil vstříc nové zkušenosti ještě ne v ideální formě mi šlo hlavně si závod užít a dokončit protože den před závodem mě trochu trápili křeče v pravém lýtku . Možná pro to jsem začátek rozběhl volnějším tempem ve sněhu v terénu i asfaltu . Po zhruba 1,5 km zasněženou polní cestou kde se mi běželo hrozně jelikož jsem škrtal o hranu vyjeté prohlubně ve sněhu a když jsem zvolil střed cesty málem jsem si zvrtnul kotník . V téhle pro mě horší části závodu jsem přes to předběhl dvě juniorky , ale zbytek běžců se mi začal vzdalovat naštěstí tahle část se po kilometru napojila na silnici kde jsem chytil druhý dech a i když se běželo po chvíli do kopce dotáhl jsem se na juniorku v růžovém abych se neztratil až do odbočení (4 km) vlevo na vedlejší cestu podél chatové oblasti a řeky Ohře . V této části se mi běželo skvěle propadal jsem běžecké euforii ještě když vysvitlo slunce a jeho paprsky se odráželi od ledu zamrzlé řeky. Předběhl jsem juniorku v růžovém a přede mnou se objevila silueta běžce na kterého jsem se pomalu dotahoval. Po chvíli odbočil stejně jako já i za mnou juniorka do lesa kde následoval prudký kopec asi 250 metrů který se nedal vyběhnout takže jsem ho sotva po sněhu vyšel ,ale juniorka byla lehčí tak mě předešla docela v pohodě . Potom následovalo seběhnutí kolem nějakého statku a v dáli se v lehké mlze objevil Kadaňský klášter pak silnice do kopce kde jsem se dotáhl na běžce přede mnou kterého juniorka už předběhla a po chvíli i já . V posledních 500 metrech se dostal přede mě ,ale to už jsem ztratil sílu na útok a chtěl jsem jen důstojně doběhnout do cíle. I když mi přiběhla na pomoc Zuzana s kterou jsem na závod přijel vlakem z Mostu tentokrát jsem ve správné chvíli nezabojoval. Doběhl jsem tak do cíle 9 sekund za ním až později jsem toho ,že jsem ještě včas nezabojoval trochu litoval šlo totiž o mého známého kterého jsem nepoznal . Byl to asi jediný běžec na kterého jsem měl protože úroveň běžců co běhají tento běžecký zimní pohár je vysoká stejně jako náročnost tratí tahle byla dokonce označena jako lehká (tak asi jak pro koho) pro mě to teda těžký závod byl . V cíli jsem byl v čase 53:37 v celkovém pořadí 109/112 jinak v kategorii a mezi muži poslední , ale nevadí alespoň jsem získal 42 bodů do ZBP a bylo to dopoledne s milými lidmi a zážitek na který se nezapomíná.****