15 závod

Můj druhý závod zimního běžeckého poháru na který jsem opět s běžeckou parťačkou Zuzanou dorazil vlakem z Mostu .Ambice jsem měl sice opět hlavně doběhnout , ale také jsem chtěl doběhnout před Honzou který na minulém závodě doběhl těsně přede mnou a jak jsem později zjistil byl to můj známý z minulosti. Když jsme dorazili na místo startu ke Splitu dostal jsem číslo 60 prohodil pár slov s několika známými rozběhal jsem se Honzou a jeho kamarádem Pavlem . Pak jsme se začali rovnat v místě startu přímo pod přehradou a do toho nám vysvitlo slunce jak na objednávku po týdenní inverzi to bylo moc příjemné. Když bylo odstartováno zvolil jsem o proti minulému závodu rychlejší začátek k čemuž vybízela i trať podél řeky Ohře po Nábřeží Maxipsa Fíka až k mostu (1,5 km) kde byl se běh po schodech na zasněženou stezku . Po stezce se mi běželo dobře protože byla dost široká abych se do ní se svými robustnějšími botami vešel . Přede mnou běžela slečna v modrém za kterou jsem se zavěsil po ještě asi 1,5 km běhu stezkou následoval prudký kopec 300 metrů v sempertýnách který byl těžký vyjít na tož vyběhnout chvílemi jsem pro to lezl i po čtyřech .za mnou se sápal Honza ,ale nahoru jsem se dostal společně se slečnou v modrém která si se mnou plácla s nadšeným výkřikem „jo teď už to bude dobrý“ . Po krátkém běhu po asfaltu následoval stejně prudký se běh kde jsem naposled zaregistroval Honzu . Doslova jsme doklouzali po sněhu na silnici kde jsme nasadili rychlejší tempo přes to nás tady předběhli dvě ženy,ale já se držel slečny v modrém až na stezku k jezu kde byl před tím výběh na kopec. Smyčka se uzavřela a my se vrátili na stejnou stezku a běželi do cíle zbývalo nám asi 3,5 km na stezce se dalo předbíhat jen za cenu běhu v hlubokém mokrém sněhu což jsem raději oželel a dál se držel za slečnou v modrém . Po tom co jsme ještě předběhli jednu pomalejší běžkyni která nás trochu brzdila ,ale nakonec nám rozumně ustoupila stranou jsme vyběhli k mostu a běželi stále podél řeky po nábřeží kde jsem slečnu v modrém hned předběhl a vydal se pronásledovat ženu přede mnou. Byl jsem hnán parťačkou Zuzanou která už dávno byla v cíli a přiběhla mě podpořit . Hecovala mě abych tu Leničku dohonil už jsem to ,ale nestihl a doběhl 9 sekund za ní . Slečna v modrém doběhla 23 sekund za mnou a ještě jí o 7 sekund předběhla jedna závodnice jinak Honza doběhl 2:45 za mnou i když už před závodem avizoval bolest achilovky a i když jako běžec v podstatě začátečník. Pocitově skvělý závod výsledkově standart v kategorii 36/38 mezi muži 85/88 celkově 113/126 (38 bodů v ZBP) čas 54:54 znamenal jen mírné zlepšení tempa o proti minulému závodu ,ale hlavním pro mě bylo slunečné počasí a pěkná trasa závodu který jsem si užil.****