Druhý ročník Deseti jarních kilometrů v Kunčině u Moravské Třebové vyhrál stejně jako vloni Ondřej Svoboda z pořádajícího AK Slovan Moravská Třebová.

Letos byl tento závod i prvním kláním Iscarex cupu 2017. Počasí však bylo spíše podzimní, sychravo, větrno a v závěru akce i hustý déšť.

Všem startujícím byl na celkem běhatelné okruhové asfaltové trati, součet stoupání přes sto metrů, největším soupeřem místy ostrý nárazový vítr.

Svoboda vyhrál ve stylu start cíl v čase 34:43, tedy necelou půlminutku za vlastním loňským traťákem 34:16. Druhý byl, stejně jako minulý rok s přesně minutovou ztrátou, Martin Jor, na třetím místě se umístil Mojmír Dryml za 37:12.

Poté proběhli cílem nejlepší čtyřicátníci. Jan Benko z Litomyšle za 37:26 a domácí Jan Kadidlo za 38:40. Padesátníky vyhrál legendární Václav Ožana. Za mlada český šampion v maratonu dal desítku za 39:49.

V šedesátnících úspěšně vstoupil do nové kategorie Miroslav Štyndl. Běžec ze Svitav soutěžící za Atletiku Polička dosáhl času 46:13. Nejstarším účastníkem závodu byl 77 letý Jindra Bielčik z Lichkova – 61:46.

V soutěži žen se bojovalo až na cílovou metu. Obě nejlepší ženy dosáhly stejného času 44:41. Dříve však byla v cíli nejlepší z kategorie 35 – 44 let Alena Kriklová z Jaroměřic před loňskou vítězkou, nejlepší mladou, Martinou Novákovou. Děvčata si prohodila loňská umístění, ale tehdy byl za lepšího počasí vítězný čas 41:51. Třetí byla Romana Benková z Litomyšle za 47:02, druhá 35 – 44 let.

Starší veteránky vyhrála Romana Pavelcová ze Žamberka za 48:57 a ženy nad 55 let Miroslava Nechvílová za 64:40.

Vyhlašování výsledků doprovodil hustý déšť. Přesto většina vydržela až do losování tomboly, kterou byl poukaz na vyhlídkový let. Štěstí se usmálo na Radka Němce z Litomyšle (48:12).