Maratonci z karvinského klubu BK SAK Ložiska Karviná Petr Wala a Milan Celuch se opět ujali organizace maratonu – memoriálu Jaroslava Dubničky. A úspěšně. Hlavního i přidružených závodů se v sobotu zúčastnilo v Ostravě-Třebovicích celkem 82 běžců.

Maraton se rozhodlo běžet 33 borců, na půlku nastoupilo 42 zájemců a čtvrtmaraton jich absolvovalo šest. Zazávodit si přijel taky Zbigniew Stefaniak, tělesně postižený sportovec z Polska.

Na povrchu, který byl z velké části pokrytý sněhem a ledem, s přehledem zvítězil Daniel Orálek z Moravské Slavie Brno. Značně klouzavou trasu, která se stále zhoršovala, zdolal ve výborném čase 2:33:15.

O téměř dvacet minut za ním doběhl Marek Procházka z TJ Šumperk – 2:51:34. Třetí místo patřilo Romanovi Balážovi z Baláž Extreme Teamu Ostrava – 2:55:58.

Velmi dobrý výkon podal polský šedesátník, bývalý reprezentant v cyklistice, Tadeusz Jasek, který náročný závod zvládl za 2:59:33.

Na otázku jak zvládal náročnou trať a zda běžel maraton v krosových botech, Daniel Orálek s úsměvem odpověděl: „Dnešní běh jsem bral jako přípravu na ultra závody, kterých se chci letos opět zúčastnit. Vůbec mě nenapadlo, že překonám svůj traťový rekord. Běžel jsem v normálních závodkách od Adidasu.“

Maratonu se zúčastnily pouze dvě ženy. První z nich byla v cíli Polka Alicja Banasiak – 3:56:34, druhá pak Jaroslava Pokorová z SC Maraton Plzeň – 4:06:35.

Vítězství z půlmaratonu si odváží do Prostějova Zdeněk Nový, jehož cílový čas byl 1:21:15. Těsně za ním na druhém místě doběhl Jakub Skalka z LOKO Trutnov – 1:21:29. Třetí místo pro sebe získal ostravský běžec Marek Škapa z X-AIR Ostrava – 1:24:57.

Vítězkou ženské kategorie se stala známá běžkyně z AHA Vyškov Jiřina Kociánová. Po výborném výkonu na klouzavé trati dosáhla času 1:26:17. Druhou ženou v cíli byla Ivana Zbořilová – 1:38:42, za ní pak skončila třetí v tréninkovém tempu Danuše Škrdová – obě z MK Seitl Ostrava.