V sobotu se postavilo na start Pardubického vinařského půlmaratonu 1 245 běžců a běžkyň. Závod byl zároveň Mistrovstvím České republiky.

Loňský titul mistra obhájil Vít Pavlišta, když doběhl do cíle jako nejlepší Čech, stejně jako loni za třemi Keňany. Jeho výsledný čas byl 1:07:31.

Druhé místo patřilo matadorovi mistrovských závodů Petrovi Pechkovi – 1:08:34. Třetí doběhl do cíle Jan Kohút – 1:08:59.

„Jsem rád, že to na titul stačilo, ale s časem úplně spokojený nejsem. Chtěl jsem se držet Keňanů, ale na 3. kilometru mi utekli, začal foukat vítr, takže jsem si to potom musel vybojovat sám. Mým nejbližším závodem bude Pražský maraton,“ řekl do mikrofonu ČAS vítězný Pavlišta.

Mezi ženami excelovala nestárnoucí Patra Kamínková, která před závodem avízovala, že by chtěla závod absolvovat za 1:18h bez ohledu na umístění. Petra se trefila přesně a její cílový čas 1:18:00 jí stačil na obhajobu mistrovského titulu.

Téměř minutu za ní doběhla Ivana Sekyrová – 1:18:58. Z bronzové medaile se radovala Daniela Havránková – 1:20:00.