Téměř 2500 běžců v sobotu absolvovalo unikátní souboj s džunglí velkoměsta s názvem Urban Challenge, který se konal v industriální atmosféře výrobní haly v areálu pražské Pragovky. Skvělou zábavu během závodu, v jehož rámci účastníci přeskakovali vraky aut nebo zdolávali atomový kryt, nezkazily ani nepříjemný déšť a vlezlá zima.

Adrenalinový zážitek, při kterém ale není podstatné překonávání vlastních limitů, ale především spousta zábavy, absolvovalo téměř 2500 běžců v rámci závodu Urban Challenge. Pořadatelé pro účastníky připravili pětikilometrový okruh, na němž číhalo pětadvacet typicky městských překážek. Přeskakování aut, lezení přes popelnice nebo běh atomovým krytem, to byla pouze část unikátní mise, se kterou se běžci museli popasovat. Tedy ti dospělí, pro děti byly připravené speciální a méně náročnější okruhy, na nichž se mohli vyřádit.

Stejně jako minulý rok se na stavbě trati podílel Ondřej Pála, který si závod poté i zaběhl. „Všem závodníkům a divákům musím vyseknout obrovskou poklonu. Přes nepříznivé podmínky jich dorazilo neskutečné množství a díky nim dostal závod jedinečnou atmosféru. Velice nás těší rostoucí zájem fanoušků o tento typ závodu. Přeci jen, kdy se můžete proběhnout starou tovární halou a zdemolovat pár aut. To si myslím, že je u nás unikát,“ prohlásil za organizátory náš nejlepší český boxer.

Svou šestou disciplínu si v sobotu našel olympijský vítěz v moderním pětiboji David Svoboda. „Nejde o čas, ale především o skvělou zábavu. Proto jsem do toho šel, dokonce jsem měl možnost sestavit svou vlastní překážku, kterou tvořilo sedm autovraků. Atmosféra mě úplně dostala,“ popisoval šampion z Londýna.

Trojdílný seriál městských výzev začal v Praze, 17. června zavítá do Brna a 9. září do Ostravy. Registrace čekají na stránkách www.urbanchallenge.cz!

Tisková zpráva