Sebastian Vošvrda a Pavla Zahálková vyhráli brněnskou RunTour. Kolem přehrady se prohnali na desetikilometrové trati ze všech nejrychleji a překvapili své soupeře.

“Jsem šťastný, nečekal jsem, že bych mohl vyhrát," přiznal v cíli nejrychlejší Vošvrda. Tomu se podařilo předběhnout favorita favoritů, Martina Kučeru. „Mám za sebou hodně závodů, navíc 14 hodin v práci, nebylo to snadné. Každopádně Sebastian to hnal skvěle a zaslouží si velkou gratulaci,“ má jasno Kučera.

Ten se na RunTour objevil i se svým bratrem Lukášem. Ten se prezentoval báječným časem na pětikilometrové trati, kterou proletěl za 15.42 minuty. „Nebyla to snadná trať, hodně nahoru dolu, plno zatáček. Ale užil jsem si to, lidé podél trati mi hodně fandili, to mi pomohlo,“ vysvětlil důvody skvělého času Lukáš Kučera.

Ženský závod byl dramatický téměř do posledních metrů, právě v nich nakonec Zahálková utekla své sokyni Marcele Joglové a vybudovala si rozhodující náskok. Ten už v cílové rovince udržela. „Dlouho jsme běžely spolu, navzájem se motivovaly. Každý potřebuje dobrého soupeře pro dobrý výkon. Marcela byla skvělá,“ nešetřila lichotky své soupeřce vítězka.

Kromě těch nejrychlejších dorazilo do cíle dalších téměř 1 200 dospělých běžců a přes 300 dětí. Atmosféra byla báječná, slunce nad hlavou, další RunTour za to rozhodně stála.

Tisková zpráva

Výsledky