Mezinárodní běžecký desetiboj, který se vloni uskutečnil v Hranicích na Moravě, proběhl letos v holandském městě Hengelo. Mezi stovkou startujících v čtyřdenním klání byli početně zastoupeni i naši vytrvalci.

Nejstaršími účastníky závodů byli Miloslava Keprtová z Iscarexu Česká Třebová (vítězka 65–69 let) a neskutečný Jirka Soukup z Ligy 100 Hradec Králové (vítěz kategorie 85–89 let).

„Bylo to náročné,“ začal své vyprávění Jirka. „Stejně jako tady bylo největším soupeřem hrozně teplé počasí.“

Jirka cestoval s spolu s Miloslavou autem s Přemyslem Kališem ze Znojma. Vyjeli ve středu a vrátili se v pondělí.

Znojemský borec byl druhý v kategorii 65–69 let. Z jeho výkonů: 100m – 16,34 sekundy, 5 km – 23:56 minuty, 10 km – 53:05. Dále se například běžely 60m, 200m, 400m, 800m, 1000m, 1500m, 3000m a končilo se 10000m.

A některé výkony našich legend – stovka – 23,69/29,41, pětka – 31:27/53:24, desítka – 68:11/111:26.

Jirka je po závodě neskutečně svěží a už plánuje další akce. V neděli bude startovat v polsko-českém běhu s cílem v Meziměstí. Náročné bude pondělí, kdy v budově Farmaceutické fakulty UK v Hradci Králové bude připravovat výstavu „Jiří Soukup 90 let – život se sportem a uměním“. Její slavnostní zahájení se uskuteční v úterý v 16 hodin a všechny na něj Jirka zve.

Výstava potrvá do 30. června, to má Jirka těch 90, a je ji možno navštívit každý den od 8–18 hodin, o víkendech do 16h.