Běžec z rovin, z Hradce Králové, Petr Martinovský startující za SK Babice vyhrál ultra běh Krakonošovu stovku. Vloni byl Petr v tomto závodě čtvrtý a poté třeba vybojoval druhé místo na Pradědově stovce. Stal se i absolutně nejlepším běžcem Hradeckého běžeckého poháru 2016 a vyhrál Rychnovský maraton 2016.

Letos Petr závodil spíše nenápadně, byl třeba druhý v populárním náročném krosu Pošuk. Pohárové kratší běhy vypustil. „Nestíhám to. Příprava na ultra běhy mi dává řádně nejen fyzicky, ale i časově zabrat,“ řekl Petr, který si třeba nedávno v přípravě dal sólo maraton bez velkého občerstvování po hradeckých lesích v tempu čtyř minut na kilometr.

Krakonošovu stovku, kterou dokončilo přes tři sta ultra vytrvalců, vyhrál ve stylu start cíl v čase 9:46:23 hodiny.

Závod se uskutečnil za silného větru a místy pršelo. „Čas vítěze je v dnešních podmínkách nepochopitelný,“ ocenil Petrův výkon účastník závodu Olaf Čihák, který je pořadatelem ještě extrémnějšího závodu – prosincové Pražské stovky.

Druhý v cíli Karel Vítek z SK Praga ztrácel na vítěze téměř hodinu – 10:45:45.

Nejlepší ženou na celkovém 34. místě byla Renáta Pokorná z Lužné za 13:34:14. Druhá Blanka Divišková byla na 38. místě za 13:42:43.