21.Závod

V Brné u Ústí nad Labem se v cyklokempu Loděnice pořádal 4 . ročník běžeckého závodu na který jsem slyšel samou chválu pro to jsem se chtěl zúčastnit . Trochu na poslední chvíli jsem se , ale zaregistroval a na závod po dlouhé době jel vlakem z Mostu se Zuzanou . Do místa závodu jsme z Ústeckého nádraží dojeli autobusem 27 po nafasování čísel mého 84 jsme po převlečení čekali v pohodové atmosféře na start. Když už bylo konečně odstartováno vyběhl jsem s cílem zaběhnout 10 km pod hodinu a ty 2 km už nějak doklusat. Tempo udávali zpočátku štafetový běžci pro to bylo docela rychlé .Trasa vedla podél Labe k hradu Střekov před kterým byla první obrátka (3 km) po obrátce jsem se držel dvojice běžkyň ve žlutém a před sebou tak sto metrů jsem viděl Michaelu H v růžovém .Na 6 km bylo občerstvení které jsem moc potřeboval protože bylo docela horko krátce po té co jsem se napil přišla paradoxně první krize a nemohl jsem udržet stabilní tempo .To se zlepšilo až po 8 km kde jsem se blíž dotáhl za Michaelu H . Po obrátce na 9 km jsem se pokusil o zrychlení , ale nešlo to čas na 10 km byl 59:45 . Na 11 km jsem prožíval druhou krizi tam mě navíc Michaela H vyzvala abych jí předběhl už jí to asi vadilo jak jsem za ní běžel i když se mi moc nechtělo tak jsem běžel před ní. Za mnou se pak na chvíli objevila běžkyně Marcela z Mostu která mi už do posledního kilometru utekla .Poslední kilometr bylo utrpení chtěl jsem uhájit místo před Michaelou H , ale už jsem nemohl v posledních dvou stech metrech mi naštěstí pomohla Zuzana když běžela vedle mě . V cílové rovince jsem si plácl s dětmi podél trati což bylo milé a super bylo jak moderátor závodu komentoval do éteru ,že do cíle běží číslo 84 Karel Paul připadal jsem si jako opravdový závodník . V Lovosicích před týdnem jsem doběhl za Marcelou z Mostu o 4 sekundy tady to bylo o 8 sekund . Před Michaelou H jsem doběhl o 11 sekund , ale musel jsem jí na místě pogratulovat k výbornému výkonu . Málem jsem si pro to zapomněl nechat nasadit medaili která mi bude připomínat skvělý závod kterého se zúčastnil i 90 letý veterán Jiří Soukup a jehož doběh do cíle byl velice emotivní. Jinak Zuzana byla v kategorii první a druhá mezi ženami .Bylo tu spousta výborných běžců tak jsem byl celkově 102/137 mezi muži 74/84 s časem 1:10:43 což považuji za můj výkonnostní restart který jsem ihned po doběhu oslavil stylově 12 stupňovým pivem . *****