V neděli odstartoval na Masarykově náměstí druhý ročník Runfestu. Eva Horčičková, která opět držela organizátorskou taktovku, zvládla akci na jedničku. Počasí běžcům přálo, a tak si mnozí vytvořili osobní rekordy.

Maratonskou trať nejlépe zvládl brněnský Jan Kohut a zaslouženě vyhrál s časem 2:36:54. Z terénu na silnici si odskočil letošní vítěz B7 Stanislav Najvert, aby i tady slavil úspěch. Odnesl si krásné druhé místo za čas 2:52:51. Na třetí stupínek se postavil veterán Daniel Šindelek – 2:59:04. Výborný výkon podal i čtvrtý Petr Kučírek, který královskou trať zdolal ve svých 59letech za úctyhodných 2:59:06!

„Byl to letos můj druhý maraton, první jsem běžel v Praze. Posledních 12 km jsem dostal hlaďák, jinak se mi běželo dobře. Minulý týden jsem absolvoval těžký Běh krajem Emila Zátopka, tak těch 22 km bylo v nohách cítit,“ řekl vítězný Kohut.

„No, já si silniční maraton střihnu tak jednou za 3–4 roky, tenhle byl v pořadí třetí. Letos bez žádného speciálního tréninku a v terénních botách,“ smál se (jak jinak) Standa Najvert.

Ženskou kategorii vyhrála favoritka Petra Pastorová – 3:06:07, před Ivou Pachtovou – 3:27:27 a Pavlou Zárubovou – 3:31:21.

Půmaraton muži: 1. Vojtěch Bárta 1:14:37, 2. Jan Fousek 1:14:45, 3. Roman Kovář 1:15:57. Ženy: 1. Adéla Esentierová 1:29:55, 2. Ivana Zbořilová 1:31:09, 3. Magdaléna Drastichová 1:33:58.

Čtvrtmaraton muži: 1. Tomáš Maceček 38:17, 2. Radim Garnol 40:37, 3. Rostislav Pitrzyk 40:49. Ženy: 1. Andrea Krstevová 45:38, 2. Martina Živníčková 48:26, 3. Zuzana Vítková 50:36.