Máme čtvrtek a do závodu zbývá přesně jediný měsíc. Mám radost z toho, jak moc chtějí Ostraváci běhat, a nejen Ostraváci, ale i běžci z Olomouce, Pardubic, Prahy, nebo taky ze slovenského Prešova či polského Sosnovce. Do závodu se přihlašují i úplní začátečníci, kteří sotva uběhnou 300 metrů. Nebojte se, v běžecké škole Ostravy-Jihu vás to naučíme.

Milé překvápko od dětí. Že se jich tolik do závodu registruje, jsem nečekal. Hlásí se celé rodiny, tříčlenné i čtyřčlenné. Proč ne, tři kiláky přece musí zvládnout každé zdravé děcko. I šestileté. Limit je luxusní – 40 minut.

Závod je příležitostí i pro školy, firmy, instituce a úřady. Registrujte své zaměstnance, budou reprezentovat vaši firmu a my vám za to uděláme na akci místo pro váš firemní stánek. Střední a vysoké školy mohou mít u nás taky stánek zadarmo.

Vy co neběháte, nebo jste zranění, nezoufejte a přihlašte se na kondiční chůzi a jděte si aspoň pro čárku. Limit u chodců máme 60 minut.

Pokud bude startovka narůstat takovým tempem, tak brzy prolomíme tisícovku a budeme atakovat hranici 1500. Loni nás bylo 1028. Unikátní atmosféru, která v místě startu panuje, provoníme třemi tisícovkami teplých koblihů od pekárny z Poruby.

Pokud nejste ještě do závodu registrovaní, učiňte tak hned a tady. Neotálejte! Klidně můžete 12. listopadu sedět doma, koukat na televizi nebo třeba do zdi, ale lepší je překonat se, obout běžecké boty a být venku se svými přáteli, prostě udělat něco pro sebe, pro své zdraví. Buďte akční.

Sledujte nás taky a zeptejte se nás na cokoliv na Facebooku, je vás tam už 1950 fanoušků nebo pište na redakce@bezvabeh.cz.

A teď k soutěži. Náš sponzor, B.O.B. Britax, věnoval do naší soutěže běžecký kočárek. Jedná se o vlajkovou loď této značky – REVOLUTION PRO.

- Hmotnost (čistá): 12.8 kg - Max. nosnost: dítě 17 kg, košík 4 kg, kapsy na opěradle 1kg - Bezpečnostní funkce: Polstrovaný pětibodový bezpečnostní pás / parkovací brzda / poutko na zápěstí - Odpružení: Spirálová pružina a elastomerový tlumič hlavních nárazů umožňují zdvih kol o 7,5 cm - Materiál sedačky: Tkanina Poly a Dobby s vodoodpudivým povrchem a pěnovým polstrováním s otevřenými póry

Další informace ZDE

Podmínky soutěže:

  • začínáme dnes tj. 12. října, končíme v pondělí 16. října o půlnoci
  • soutěžíme pouze na Facebooku zde https://www.facebook.com/…belskelurdy/
  • soutěžní otázka zní: Kolik váží skleněná váza na obrázku – váhu uvádějte v gramech
  • Pokud neuhádne nikdo, vyhrává první nejbližší tip

A nezapomeňte, že i pomalý běh je lepší než žádný.

Registruj se zde

Startovní listina

Web závodu

Fotogalerie 2016: