28.Závod

Hlavním důvodem proč jsem se tentokrát zúčastnil tohoto závodu bylo poslední místo v ZBP (veteráni 1) nemohl jsem to tak nechat a do konce tohoto roku to změnit. Domluvil jsem se s Zuzanou Růžičkovou a jel s ní a jejím manželem Martinem z Mostu autem. Myslel jsem , že s nimi pojede i Zuzana Vítková , ale ta jela vlakem . Tento závod byl bodován trojnásobkem bodů pro vyšší obtížnost k čemu ještě přispělo bahno na lesních cestách na které nás upozornil Čenda organizátor závodu . Startoval jsem v první skupině pomalejších běžců v 10:00 rychlejší startovali v 10:30 . Po startu jsem se snažil běžet v optimálním tempu abych neztratil kontakt s běžci o kterých vím , že běhají podobně rychle. První 2 km byly ještě v pohodě i když končili v kopci po nich bohužel kopec pokračoval navíc jsme záhy s asfaltu odbočili na lesní cestu. Tady začíná obávaný 2,5 km úsek v blátě do kterého jsem se bořil klouzal po brázdě kterou tu vyjeli lesní stroje a traktory. Tady se nedalo běžet jinak než indiánským během na co nejsem zvyklý a pěkně mě to rozhodilo .Běželo se místy nahoru dolů , ale více do kopce u ohrady s krávami na cestě splašky vypadající jako obrovské kravské lejno do kterého se nedalo nevběhnout . Seběh do Brodců nebyl taky jednoduchý protože byl na cestě místy sníh a led co zůstal z oblevy .Za mnou se držel starší veterán a běžkyně Anička s kterou jsem před tím prohodil pár slov než zůstala kde si za mnou .Přede mnou běžel otužilec v zeleném triku a kraťasech mé kategorie za kterým pak běžela juniorka a veteránka s kterými jsem se v pořadí střídal . Ve vsi Brodce jsme běželi po silnici vzápětí do kopce a na polní cestu kde mě starší veterán předběhl to byl 6 km .Pak jsme zaběhli do lesa kde po chvíli přišlo prudké klesání kde se na mě překvapivě dotáhla Anička po tom co jsem jí pochválil , že je dobrá mi na louce pod Úhoští utekla a už jsem jí neviděl .Běžel jsem tak mezi juniorkou a veteránkou když nás začali předbíhat rychlejší běžci jejich tempu jsem nechtěl věřit to byl asi 8 km .Pak jsme vběhli na silnici na odbočku do Zásady odkud jsme před tím přiběhli. Tam jsme si prodloužili trasu o 100 metrů což jsme zpočátku já a veteránka nepochopili když jsme viděli rychlejší běžce mysleli jsme ,že si tu zkrátili trať. Když jsme doběhli na cyklostezku začal se mi běžec z mé kategorie vzdalovat a s juniorkou jsem se střídal v pořadí až mi asi 500 metrů před cílem frnkla. Poslední stovky metrů jsem si jen pohlídal odstup od veteránky za mnou a chtěl jen v klidu doběhnout do cíle .A však díky povyku v cílové rovince a výkřiku "předběhni ho! " jsem se ohlédl a viděl mladou sprintující běžkyni. Pochopil jsem okamžitě ,že nešlo podle čísla o rychlejší běžkyni (z druhé skupiny) i když její číslo mě mohlo zmást. Posledních 50 metrů jsem musel nasadit ostrý sprint abych pozici jen těsně o 1 sekundu uhájil v čase 1:18:16 .V cíli jsem si s ní podal ruku v agonii jsem dlouho nemohl popadnout dech takový závěr v cíli jsem nechtěl zvláště po takhle náročném závodě. Boty totálně od bahna , ale další dokončený závod za mnou 153 bodíků v ZBP což je zatím nejvíc.Po tomto 9 kole celkem 187 bodů už nejsem poslední v ZBP V1 a to jsem chtěl.Jinak jsem byl v tomto závodě v kategorii V1 60/60 tedy poslední 108/110 v mužích a 149/155 celkem. Opět jsem se přesvědčil , že má forma je mizerná stejně jako zdraví prostě mám smůlu nebo jsou pro mě závody ZBP natolik obtížné , že vždy oslabí mou imunitu , ale to je asi jedno a je to jen můj problém . V každém případě tento závod byl v krásném prostředí a pro to si ho budu chtít někdy zaběhnout. ****